ПРО ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕДАЧІ (НАДАННЯ) ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК У ВЛАСНІСТЬ ЧИ КОРИСТУВАННЯ ФІЗИЧНИМ ТА ЮРИДИЧНИМ ОСОБАМ ДЛЯ МІСТОБУДІВНИХ ПОТРЕБ ІЗ 1 СІЧНЯ 2015 РОКУ

Відповідно до Земельного кодексу України до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об’єктів загального користування. Використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм. Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.

Із 1 січня 2015 року набирає чинності частина третя статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно якої у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

Враховуючи те, що нині відсутні плани зонування або детальні плани територій, затверджені в установленому порядку, пропонуємо громадянам та юридичним особам до 31 грудня 2014 року оформити права власності (користування) на земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та інших потреб.

За додатковою інформацію щодо порядку оформлення права на земельні ділянки рекомендуємо звертатися до місцевої ради за місцем розташування земельної ділянки або до відділу Держземагентства у Шполянському районі (м. Шпола, вул. Пролетарська, 60 тел.: 5-24-04).

Роботи щодо розроблення документації із землеустрою для оформлення права на земельні ділянки пропонуємо замовляти у територіальних підрозділах державних підприємств «Центр державного земельного кадастру» (м. Шпола, вул. Пролетарська, 56, тел. №5-21-28) та «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (м. Шпола, вул. Леніна, 4 кім. 304, тел. №5-31-81).

Сергій ЗАЄЦЬ, в.о. начальника відділу Держземагентства у Шполянському районі.