Про вжиті прокуратурою Шполянського району заходи щодо запобігання корупції

ІНФОРМАЦІЯ

про вжиті прокуратурою Шполянського району заходи щодо запобігання корупції та осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень протягом 2015 року

Прокуратурою Шполянського району Черкаської області в межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру» та Законом України «Про запобігання корупції» протягом 2015 року вживалися організаційно-практичні заходи щодо зміцнення законності у частині боротьби з корупцією.      

Так, у прокуратурі району за результатами роботи у 2015 році удосконалено стан координаційної діяльності та активізовано прокурорський нагляд з питань запобігання корупції.

З урахуванням стану законності та правопорядку (криміногенної ситуації) прокуратурою вжито скоординованих заходів щодо активізації стану протидії злочинності та запобіганню корупції, зокрема прокурором району проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів «Про стан боротьби зі злочинністю та корупцією, в тому числі в організованих формах, профілактики тяжких та особливо тяжких злочинів проти життя та здоров’я особи в Шполянському районі». За результатами проведення даної наради правоохоронними органами району вжито ряд заходів для удосконалення роботи у сфері запобігання корупції.

У зв’язку з проведеною на даному напрямку роботою, прокуратурою району у 2015 році виявлено порушення вимог п. 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» та з метою їх усунення, складено  5 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, які здебільшого вчинялися посадовими особами сільських та селищних рад Шполянського району. Прокуратурою району вказані правопорушення, кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме як порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів вищевказаними особами.

Протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень Шполянським районним судом розглянуто. За результатами розгляду винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності та призначено покарання у вигляді штрафу, який винними сплачено.

Разом з тим, упродовж минулого року до прокуратури району заяви, скарги та повідомлення щодо виявлення в діях службових осіб злочинів з ознаками корупційних діянь не надходили, будь-які матеріали правоохоронних та контролюючих органів щодо виявлення фактів корупційних діянь не надсилались.

У зв’язку з чим, Смілянська місцева прокуратура (Шполянський відділ) звертається до громадськості, органів влади та місцевого самоврядування щодо повідомлення прокуратури та підрозділу поліції про відомі факти корупційного характеру, зловживання тощо.

У прокуратурі діє гаряча лінія, також звернення приймаються в електронній формі.

 

Виконувач обов’язків начальника Шполянського відділу

Смілянської місцевої прокуратури                           А. Пилипчук