Про зміни, які чекають пенсіонерів з 1 квітня нинішнього року

Як відомо, саме з цієї дати ввійде в дію закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення».

Пенсії працюючим пенсіонерам мають виплачуватися з квітня цього року в розмірі 85%. Але врахуйте, що для працюючих пенсіонерів, котрі отримують менше 1423 гривні, виплати не скорочуватимуться.

Наприклад, у 75% працюючих пенсіонерів Шполянського району пенсія залишиться незмінною. Зверніть увагу, що на 15% зменшиться вся пенсія, а не частинка суми після 1423 грн. Інвалідів І та ІІ групи, а також інвалідів війни III групи та учасників бойових дій ці зміни не стосуватимуться. Ці категорії пенсіонерів отримуватимуть пенсію у тих розмірах, що й отримували раніше.

У період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій державним службовцям, суддям, прокурорам пенсії не виплачуватимуться. Тобто, вони мають визначитися — залишатися на держслужбі чи отримувати пенсію. Інвалідів І та ІІ групи, а також інвалідів війни III групи та учасників бойових дій ці зміни не стосуватимуться. Зверніть увагу, що держслужбовці третьої групи інвалідності теж мають робити вибір.

Ці правила стосуються і тих, хто працює в органах місцевого самоврядування. Встановлені зміни тимчасові і діятимуть з 1 квітня і до кінця цього року. Потім ці норми переглядатимуться.

З 1 квітня 2015 року відбуватиметься поступове підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, а також підвищення на 5 років страхового, а за окремими професіями — спеціального стажу для осіб, які мають право на пенсії за роботу в шкідливих і особливо шкідливих умовах праці та на пенсію за вислугу років. Це стосується також медиків та освітян. Розроблена спеціальна шкала для різних категорій. Для прикладу, якщо колишній працівник освіти виявить бажання піти на пенсію після 1 квітня 2015 року в період по 31 березня 2016 року — необхідно мати стажу по спеціальності не менше 25 років і 6 місяців.

Борис КУРІННИЙ, начальник управління ПФУ в Шполянському районі.