“Продавали” автівки для ЗСУ: на Черкащині та ще в кількох областях правоохоронці викрили шахраїв

Правоохоронці викрили організовану групу, яка шляхом шахрайства привласнила понад 20 мільйонів гривень на «продажі» автівок для ЗСУ. Обшуки пройшли в кількох областях, зокрема і на Черкащині.

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора викрито організовану групу, учасники якої привласнювали грошові кошти під виглядом продажу автомобілів та квадрокоптерів військовим.

Організатору та трьом його спільникам повідомлено про підозру у шахрайстві.

За даними слідства, підозрювані діяли на території п’яти областей України. Вони пропонували продати вкрай необхідні для ЗСУ в умовах ведення війни товари та шахрайським шляхом заволоділи грошовими коштами громадян в особливо великих розмірах.

Підозрювані розміщували на відомих торгівельних інтернет-майданчиках оголошення про продаж легкових автомобілів з доставкою з-за кордону та квадрокоптерів для потреб Збройних Сил України за найбільш привабливою ціною.

У подальшому вони отримували кошти в якості передплати, зокрема від військових та волонтерів. Далі свої зобов’язання вони не виконували.

Правоохоронці провели 22 обшуки на території Одеської, Харківської, Хмельницької, Дніпропетровської та Черкаської областей за місцями реєстрації та проживання підозрюваних. Вилучено банківські картки, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сім-карти та інше.

Потерпілим завдано шкоди на понад 20 мільйонів гривень.

За інформацією пресслужби Офісу Генерального прокурора