Професійна освіта починається зі школи

Життя доводить, що професійна освіта в Україні сьогодні – це галузь, якій потрібно приділяти чимало уваги. Проблема недостатності на ринку праці професіоналів із робітничих спеціальностей сьогодні постає особливо гостро.

Для того, аби вирішити позитивно питання підготовки кадрів із робітничих спеціальностей, працюють у деяких районах Черкащини міжшкільні навчально-виробничі комбінати. Там учні старших класів опановують потрібні на ринку праці професії.

Не виняток і Шполянська об’єднана територіальна громада, у підпорядкування якої депутати районної ради передали Шполянський міжшкільний навчально-виробничий комбінат. Нині тут готують операторів комп’ютерного набору, секретарів керівника, водіїв категорій А, В, С, обліковців та кравців. Це спеціальності, які сьогодні затребувані на ринку праці не лише нашої держави. Адже багато випускників шкіл, які навчалися в комбінаті, працюють за цими спеціальностями (і вдало) за кордоном, зокрема в Польщі, Чехії, Італії та інших країнах.

Педагогічний колектив закладу – це професіонали, які вдало поєднують технічну освіту і педагогічні надбання останніх десятиліть.

А з переходом Шполянського МНВК у підпорядкування ОТГ керівництво громади вирішило приділяти більше уваги закладу, поліпшенню його матеріально-технічної бази. Адже там навчаються учні зі шкіл усього Шполянського району.

Протягом літа тут за рахунок міського бюджету капітально відремонтували навчальний кабінет будови та експлуатації транспортних засобів (клас для водіїв).

Десятки років приміщення капітально не ремонтували. Двері, стіни, стеля, навчальне приладдя застаріли, а лад у будівлі підтримували за рахунок незначних косметичних ремонтів.

З прийняттям у комунальну власність Шполянського МНВК влада міської громади запланувала поступово вирішувати проблему занедбаного приміщення. Першим кроком був ремонт класу для водіїв. На ці потреби із міського бюджету виділили приблизно 185 тисяч гривень. У класній кімнаті повністю оновили стіни, підлогу, двері, вікна, замінили систему опалення.

На черзі й ремонт інших кабінетів навчально-виробничого комбінату, де також є біля чого потрудитися.

До слова, пальне, яке використовують для оволодіння навиками водіння транспортних засобів, нині тут теж закупляють за кошти міського бюджету. Такого раніше не було.

Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова на своїй сторінці в соцмережі зазначила, що спеціальності, за якими готує цей заклад, є затребуваними як в Україні, так і за кордоном. Тож випускники Шполянського МНВК однозначно не лишаться без роботи.

«Після того як заклад перейшов у власність громади, його справи значно покращилися. Це доводить те, що об’єднання дає не лише згуртованість, а й можливість відновити інфраструктуру. Якщо не боятись змін, то можна дійсно досягнути успіхів, чого я й бажаю Шполянській ОТГ», – написала Ірина Ванникова.

Новий навчальний рік почався, і учні отримали можливість навчатися в комфортних умовах. Педагоги й діти надіються, що це лише початок позитивних змін у комбінаті, який має багаті традиції, авторитет, зароблений роками, серед навчальних закладів області.

ПОСТ:

Питання підготовки кадрів із робітничих спеціальностей наразі є дуже актуальним в Україні. Тому важливо, аби спеціалізовані навчальні заклади почали відроджуватись та виховувати у своїх «кузнях» кваліфікованих працівників, потреба у яких зараз є великою. Нещодавно депутати районної ради передали Шполянський міжшкільний навчально-виробничий комбінат у підпорядкування Шполянської ОТГ.

Сьогодні тут готують операторів комп’ютерного набору, секретарів керівника, водіїв, обліковців та кравців. Ці спеціальності є затребуваними як в Україні, так і за кордоном. Тож випускники Шполянського МНВК однозначно не лишаться без роботи. Після того як заклад перейшов у власність громади, його справи значно покращились. Це доводить те, що об’єднання дає не лише згуртованість, а й можливість відновити інфраструктуру. Якщо не боятись змін, то можна дійсно досягнути успіхів, чого я й бажаю Шполянській ОТГ.