Професія, яка стоїть на варті нашого здоров’я

Коли в сільськогосподарських підприємствах чи в індивідуальному секторі нарощується поголів’я тварин, це забезпечує роботою не лише обслуговуючий персонал, а й фахівців у галузі ветеринарної медицини. З 2001 року в Україні офіційно відзначається їх професійне свято — День працівників ветеринарної медицини.

Управління ветеринарної медицини в Шполянському районі багато років очолює професійний лікар вете-ринарної медицини — головний держветінспектор Шполянського району Володимир Олександрович ОВЧАРЕНКО, з яким ведемо напередодні професійного свята розмову:

— Володимире Олександровичу, з яким багажем актуальних завдань Ви і очолюваний Вами трудовий колектив зустрічає свій професійний день?

— 2015 рік — це рік отимізації служби та перетворення в Держпродспоживнагляд, де жодним словом не згадується ветеринарна служба! А мабуть краще було б, якби назвали Держветпродспоживнагляд. Адже в 2001році президент Кучма без мікроскопа розгледів ветеринарну службу і видав указ про святкування дня ветеринарного працівника, який співпадає з днем Святого Пантелеймона.

В чому ж суть реорганізації установи і чи призвела вона до зменшення штату працівників?

— На початок року ми мали 4 працівники державної ветеринарної служби — працівники управління. З 20 працівників лікарні ветмедицини нині залишилось 11, а з 11 працівників лаборатоії ветмедицини — 9 осіб. З двох офіційних лікарів залишився один. За останні 18 років 8 разів змінювали назву служби, а суть справи так і не змінилася, лише навантаження стало вдвічі більшим. Це відобразилося і на тому, що за 6 місяців не виконано деякі показники протиепізоотичного плану. Оцінюючи роботу галузі ветеринарної медицини за 6 місяців 2015 року, можна сказати, що вона була позитивною. Передусім тому, що вдалося зберегти стабільну і контрольовану епізоотичну ситуацію в районі.

— Чи існують сьогодні якісь ризики у стані епізоотичної ситуації?

— Є, звичайно, ризики. Найбільшу тривогу визивають Африканська чума свиней, ЕДС свиней, сибірка, сказ, лептоспіроз, ТВС висококонтагіозна бронхо-пневмонія, курячий грип та багато інших небезпечних хвороб, які виявлені у різних регіонах світу, утім числі з державами, з якими Україна підтримує тісні зовнішньо-торгівельні зв’язки.

На сьогодні залишаються дві нагальні проблеми в ветеринарії — не допустити виникнення на території району інфекційних хвороб, спільних як для тварин так і для людей, та забезпечити якість і безпеку харчових продуктів на споживчих ринках, в дитячих закладах, базах складах та інших харчових блоках. Мораторій на заборону перевірок суб’єктів господарювання, які займаються галуззю тваринництва з вирощування, забою, переробки, транспортування та зберігання призвів до неконтрольованого обігу як живності, так і сировини.

— Що побажаєте своїм колегам з нагоди святкового дня?

— Я дуже ціную свій колектив і вважаю кожного зі своїх колег високопрофесійним фахівцем і сумлінним виконавцем поставлених завдань. Тож хочу до них звернутися з такими словами. Ви, фахвіці ветеринарної медицини, робите надзвичайно відповідальну справу. Це не гучні слова. Від вашої роботи залежить не лише стан здоров’я тварин та людей, а й національна безпека.

Щодня, щохвилини ви контролюєте питання профілактики інфекційних хвороб, професійних захворювань, дбаєте про безпеку середовища проживання. Ваша робота, своєчасне проведення профілактичних та протиепізоотичних заходів дають змогу зберегти здоров’я мільйонів тварин, а завдяки їм — і здоров’я людей. Це завдяки саме вашим зусиллям не допущено проникнення та розповсюдження пріонових інфекцій, пташиного грипу, інших небезпечних хвороб на територію Шполянщини. Немає сумніву, що ви і далі самовідданими зусиллями успішно виконуватимете свою благородну місію. Бажаю всім працівникам ветеринарної служби району міцного здоров’я, щастя, благополуччя, нових трудових звершень в ім’я розвитку України та злагоди в нашому суспільстві.

Розмовляла Наталія ДАВИДЕНКО.