Провели в останню путь Фарштейна Василя Мусійовича

9 жовтня зупинилося серце відомого на Шполянщині майстра фотосправи, автора сотень світлин, пов’язаних із життям Шполянщини впродовж десятиліть, талановитого фотохудожника і викладача станції юних техніків ФАРШТЕЙНА Василя Мусійовича.

Роботи Василя Мусійовича назавжди залишаться у місцевій скарбниці творчих надбань. Його фотовиставка нагадуватиме про цілу епоху нашого суспільного життя, берегтиме спогади про найкращі миті.

Фотосюжети Василя Фарштейна ваблять око і вражають унікальністю в передачі найцікавіших деталей буденності, краси природи, людини, тваринного світу тощо.

Народився Василь Мусійович у Шполі 22 червня 1937 року. Малим ходив до семирічної школи, яка знаходилась у той час біля центрального стадіону «Колос». Мав непогані здібності до написання творів, мріяв стати журналістом і по закінченні школи вступив до Київського університету ім. Тараса Шевченка на факультет журналістики, де провчився 4 курси. Політичні події, пов'язані зі столичними єврейськими протестами, завадили отримати диплом журналіста... Потім Василь Мусійович одружився, розпочали з дружиною будівництво будинку у Шполі, виховали доньку і сина, з'явилися внуки. У різні часи працював у фотоательє міст Шпола та Новомиргород, у редакції газети на Вінниччині. Перекладав тексти і вірші з російської на українську, грав на музичних інструментах, мав удома майстерню, де виготовляв з дерева різноманітні вироби, у тому числі підсвічники для храмів. Але найбільше його приваблювало художнє фото. Заповітна мрія збулася, коли його запросили працювати фотокореспондентом у газету «Шполянські вісті» і фотосправа стала для нього найголовнішим захопленням у житті. Шполяни пам'ятають особливий стиль справжнього майстра-художника і вдячні за його багаторічну творчу працю, за створений світ прекрасного, який увійшов в історію рідного краю особливими кадрами з життя.

Нехай Господь дарує душі його Царство Небесне і вічний спокій! Вічна пам'ять! Редакція районного щотижневика «Шполяночка+» висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійного.