Пуп землі, фонтани і «скажені» мотоцикли — про що пліткують шполяни?

Таки небайдужими є жителі Шполи до розвитку рідного міста. Мріючи про нові креативні цікавинки, які б привабили грошовитих туристів, у бесідах шполянських груп «Фейсбуку» можна почерпнути чимало й корисного. До речі, місцеві органи влади вже не раз брали на озброєння слушні пропозиції пересічних шполян, формуючи плани заходів чи проектів у місті. «Шполяночка+» вирішила зібрати основні теми місяця, які викликали найбільше обговорення шполян.

Так, житель міста Шполи Сергій Лебедович, описуючи свої враження від святкування Дня Івана Купайла, відзначив, що захід був прекрасний, однак відсутність плану території обмежила широкий обзор місця, де виступали артисти. Тож пан Сергій пропонує організувати реконструкцію пляжу, зібрати матеріали і провести загальноміську толоку.

— Я думаю, що ми гуртом за день можемо зробити об’єкт майбутньої гордості. Якщо потрібні кошти, потрібно скласти кошторис. Давайте разом змінюватися! — слушно зазначає Сергій Лебедович, адже літнього пляжу так не вистачає, особливо малечі.

Інша ідея, котра зібрала понад 200 коментарів шполян, належить Тетяні Болотовій. Вона мріє, аби у спеку в центрі міста можна було освіжитися біля міні-фонтанів.

— Такі майданчики з’явилися вже в багатьох райцентрах, біля них вирує життя та дитячий сміх, можливо хтось з підприємців будівельників і для Шполи зробив би щось схоже? — написала пані Тетяна.

Не обмежує себе у фантазіях й інший житель Шполи — Валерій Лупан, який наполягає не ігнорувати факт існування на Шполянщині географічного центру України й бачить сенс у встановленні пам’ятного знаку в центрі Шполи у вигляді… пупа!

Однак не лише творчі пропозиції пана Валерія мають широке обговорення, а й досить побутові, як, наприклад, приборкати врешті «шалених гонщиків», які з великою швидкістю і голосно ганяють на мотоциклах ввечері по місту, порушуючи спокій громадян.

 — Ви чекаєте коли скажені мотоцикли повбивають людей? Або примусьте поліцію робити свою роботу, або поверніть ями на дороги! — напівжартома пише Валерій Лупан.

Ще одну, досить серйозну тему порушує Вадим Чалий. Чоловік обурюється незаконним палінням трави у приватному секторі.

— Люди починають палити бур'яни після десятої години вечора. Чому всі повинні дихати вашим димом? У мене, як і в багатьох, є маленька дитина, яка хоче подихати свіжим повітрям увечері після спекотного дня. Багато хто відкриває вікна, щоб у будинках трішки провітрилося. А через таких несвідомих людей це неможливо зробити…

Слід зауважити, що такі порушники законодавства мають пам’ятати про те, що в будь-який час біля їхньої садиби може з’явитися муніципальний інспектор й скласти відповідний акт, що потягне за собою чималенький штраф.

Ганна ШВЕЦЬ