РАЙОННІ ВЕТЕРИНАРИ ЗАСТЕРІГАЮТЬ ВІД ЗАГРОЗИ «АФРИКАНКИ» ІЗ СУСІДНЬОГО РАЙОНУ А тим часом територія Шполянщини рясніє трупами свиней

НЕБЕЗПЕКА НЕ ЗНИКЛА

За інформацією Держпродспоживслужби, у 2017 році на території України зареєстровано 33 випадки захворювання свиней на африканську чуму. Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного матеріалу Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи

від 7 лютого 2017 року, підтверджено діагноз на африканську чуму свиней у двох випадках на фермерському господарстві «Новоселиця»

с. Новоселиця Катеринопільського району Черкаської області.

У зв’язку з чим, на ФГ «Новоселиця» введено карантинні обмеження та затверджено «План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на АЧС».

Управління Держпродспоживслужби в Шполянському районі звертає увагу суб’єктів господарювання всіх форм власності, що здійснюють діяльність з розведення, утримання, обігу свиней або їх забою та переробки, а також громадян, що утримують свиней, на ускладнення епізоотичної ситуації в Україні, а саме по африканській чумі свиней.

З метою запобігання занесення вірусу АЧС в господарства всіх форм власності Управління Держпродспоживслужби в Шполянському районі надає рекомендації:

• утриматися від господарських зв’язків або відвідувань населених пунктів де введено карантин по АЧС;

• не допускати відвідування приміщень, де утримуються свині сторонніми особами;

• обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі та взутті;

• вхід до приміщень, де утримуються тварини, обладнати дезкилимками, які систематично змочувати дезінфікуючими розчинами;

• корми згодовувати, лише після термічної обробки;

• не купувати тварин без ветеринарних документів;

• не купувати м’ясні продукти у не встановлених для цього місцях та на стихійних ринках;

• постійно вести боротьбу з гризунами та комахами та періодично проводити дезінфекцію в тваринницьких приміщеннях;

• не утримувати в приватному секторі свиней, якщо Ви мисливець чи працюєте в господарстві де утримуються свині.

Робимо висновки, що сусідня Катеринопільщина наразі становить загрозу по «африканці». І ця небезпека поширюється всією Україною. Але на Шполянщині теж не все благополучно! Окрім застережень на сайті РДА, ніяких заходів не передбачено. Не організовані відповідні блок-пости на кордоні з Катеринопільським районом, звідки до нас часто їдуть возики підприємливих господарів зі свинями, не відбирається патматеріал для досліджень із численних свинячих трупів, розкиданих по лісопосадках Шполянщини і т.ін. Вчора фотокамерою «Шполяночки+» зафіксовано «колоритну» картину у яру поблизу Товмача (на фото). Невже про це не повідомляють жителі району управління Держпродспоживслужби? Або ж служба самоусувається від вирішення цієї проблеми?

Схоже на те, що весна ще принесе свої результати і АЧС дозволить фахівцям значно збагатити досвід у боротьбі з непроханим нашестям, а місцевій виконавчій владі активізувати зусилля на виконання відповідних інструкцій. А якими будуть наслідки, ніхто не переймається!

Наталія СТОРЧАК