Реформа — крок непопулярний, але необхідний

ДУМКИ З ПРИВОДУ

Спостерігаючи за риторикою громадських обговорень про об’єднання добровільних територіальних громад у Шполі відчувається великий вплив «особистостей» керівників на думки та прагнення людей. Але якими б вони компетентними та розумними не були, зараз — не вибори і не передвиборча агітація. Акцентую увагу і свідомість на тому, що ВІДБУВАЮТЬСЯ ЗМІНИ В САМІЙ СИСТЕМІ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.

Адже згідно з Європейською Хартією, ратифікованою Україною, ще в 1997 році, майже 20 років тому, зміни в місцевому самоврядуванні вже б мали відбутися. Та за 20 років жодна з пануючих влад не виконала основних засад Європейської Хартії, а натомість зберігала і зміцнювала неефективну корумповану модель влади, яка дісталася нам у спадок від тоталітарного радянського режиму.

І тільки під впливом Євромайдану, тиску європейських лідерів та організацій нова влада розпочала реформу з децентралізації. Це непопулярна реформа: ви не побачите в засобах масової інформації популяризації та реклами змін. У Верховній Раді чекають прийняття десятки законопроектів, брак яких гальмує реформу.

Але Україна зробила свій вибір, жити по старому, саботувати і затягувати реформи, за які положили життя наші герої, не можна, не можна зраджувати цінності, які зараз захищають наші воїни на Сході України. Шляху назад немає, відмовитися іти вперед, звернути на півшляху вже неможливо — заради нашого спільного майбутнього!

Наталія КОВАЛЬ,
депутат Шполянської
міської ради