Реформа старшої школи: у Шполі відбулася нарада керівників закладів освіти

Шполянська міська рада

Питання реформування старшої школи, згідно з яким учні 10-12 класів здобуватимуть повну загальну середню освіту в ліцеях, і ця освіта буде профільною турбує і учнів, і батьків. Саме з цієї нагоди зібралися на нараду керівники закладів освіти Шполянської громади. Розглянули зокрема і перспективи такої трансформації.

Про це повідомляє "Шполяночка+" з посиланням на міську раду.

Така реформа передбачає, що в 10-12 класах учні зможуть навчатися або в академічному ліцеї, самостійно обравши предмети певного профілю, або у професійному ліцеї, де водночас здобуватимуть повну загальну середню освіту та певну професію. Коли в учнів, які хочуть вступати й працювати, наприклад, за мовним профілем, не буде роззосередженості на предмети природничого напрямку, за три роки академічного профільного навчання вони зможуть значно поглибити знання, необхідні навички, підготуватися до вступу в заклад вищої освіти (ЗВО) під час занять у ліцеї, а не на додаткових заняттях із репетитором поза його межами. Профільність допоможе покращити якість освіти, результати навчання учнів і підготувати їх до майбутнього навчання в ЗВО та роботи. Тобто від профільності освіти залежить й успішність кар’єри випускника.

Питання перспектив трансформації мережі закладів загальної середньої освіти у Шполянській міській територіальній громаді відповідно до реформи старшої школи було ключовим і на нараді. Начальник відділу освіти Шполянської міської ради Оксана Різник наголосила на тому, що до травня цього року необхідно визначитися з мережею ліцеїв нашої громади, подати пропозиції до регіонального плану. Оксана Анатоліївна презентувала присутнім результати проведення моніторингу серед учнів, педагогічних працівників та керівників закладів загальної середньої освіти громади щодо їх готовності до навчання та роботи в умовах нової профільної школи.

На нараді також розглянуто питання дотримання норм законів України «Про інформацію», «Про захист персональних даних» та деякі аспекти проведення атестації педагогічних працівників у 2024 році.

Завідувач сектору з організації харчування Алла Скляр розповіла про особливості організації харчування в закладах освіти у 2024 році.