Рік у громаді: чи відчувають Кримки і Скотареве переваги реформи?

Трохи більше року тому відбулися вибори у новоствореній Шполянській об’єднаній територіальній громаді, яка в 2017 році спочатку утворилася із двох населених пунктів — Шполи і Кримок, а через півроку до неї доєдналося село Скотареве. Реформа децентралізації з 2015 року крокує Україною і переважно демонструє позитивні результати — у об’єднаних громадах дійсно з’явилися широкі можливості для реалізації проектів з поліпшення інфраструктури населених пунктів, підвищення якості послуг, комфортних умов для проживання громадян. Які ж зміни відбуваються у селах Шполянська ОТГ?

Скотареве

Гроші:

2017 рік — бюджет села склав 632 тис. грн (рік і цифри зробити більшими)

2018 рік (за 5 місяців) — вже виділено 500 тис. грн (рік и цифри зробити більшими)

Від моменту створення ОТГ зроблено:

Відремонтовано вулиці Чорновола, Молодіжну, Кушнова, Кравченка, Шевченка, Лесі Українки

Оновлено територію навколо ФАПу

Встановлено дитячий майданчик біля Скотарівського НВК та укладено нову сучасну плитку

Розпочато заміну вікон на енергозберігаючі в Скотарівському НВК

Придбано обладнання для обстеження пацієнтів на ракові захворювання

Забезпечено медикаментами для надання невідкладної допомоги та безкоштовного обслуговування пільгових категорій населення

Придбано нову апаратуру для початкових класів

Встановлено опалення в Центрі культури та дозвілля

Оновлено дві зупинки громадського транспорту

Запущено щоденні рейси до Шполи — вранці й вечері

Придбано нову апаратуру для Центру культури та дозвілля

Кримки

Гроші:

2017 рік — бюджет села склав 390 тис. грн

2018 рік (за 5 місяців) — вже виділено 550 тис. грн.

Від моменту створення ОТГ зроблено:

Освітлено більшу частину вулиць

Відремонтовано вулиці Златопільську та Ковалівка

Оновлено огорожу цвинтаря та упорядковано територію навколо Обеліска Слави

Придбано житло для лікаря Кримківського ФАПу

Добудовано котельню для обігріву початкової школи, встановлено котел опалення

Придбано нову апаратуру для Центру культури та дозвілля

Облаштовано дитячий майданчик біля Кримківського НВК

Придбано сценічні костюми для Центру культури і дозвілля

Придбано нові дошки та обладнання для Кримківського НВК

Запроваджено щоденні рейси до Шполи — вранці й вечері

Створено філію дитячого танцювального гурту "Еліт"

 

Андрій Запісецький, староста села Скотареве

— Ефект від приєднання села до Шполянської ОТГ ми відчули вже наприкінці 2017-го року, коли розпочались поточні ремонти доріг, із бюджету були виділені кошти на допомогу учасникам бойових дій в зоні АТО, а також — на пільговий проїзд громадян. Наразі активно проводимо ремонти в класах, на кожен з яких виділено по 3000 грн. На території всієї громади діє розпорядження міського голови про заборону збору коштів із батьків на ремонти в школі. Усіма необхідними миючими, канцелярськими, господарчими засобами нас забезпечують виключно з бюджету ОТГ. Питання, яке хвилювало селян перед об’єднанням щодо отримання довідок, тепер теж не викликає жодних проблем. Довідки про приписку, виписку, договори на спадщину — можна отримати одразу в селі, а сплату здійснити у відділенні зв’язку.

Микола Запорожець, староста села Кримки

— За цей рік з моменту об’єднання в Шполянську ОТГ ми дійсно переконалися, скільки можливостей отримало село після утворення ОТГ. Вирішити такий обсяг проблемних питань із колишнім річним бюджетом було б просто нереально. Окрім зовнішніх видозмін в інфраструктурі, суттєво змінилися й управлінські підходи в роботі закладів освіти і культури, сьогоднішніх старостатів. В нас почали діяти програми матеріальної підтримки малозабезпечених верств населення, АТОвців, поздоровлення з днем народження довгожителів, нагороди обдарованим дітям тощо. У сільських будинках культури працюють молоді і енергійні керівники, які реорганізували роботу закладів, зробили її цікавою для людей. Відтепер культурно-масові заходи — це завжди інтрига, креатив, нові сценарії, на них приходить чи не все село. В нас працює філія зразкового дитячого танцювального колективу «Еліт» — переможця багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів. Діти залюбки відвідують заняття та опановують сучасні танці.

Сергій Кравченко, голова Шполянської ОТГ

— Із часу створення ОТГ, нам дійсно вдалося закрити багато питань, які накопичувались десятиріччями. Проте, попереду ще не менше роботи! Із найбільших проектів, які намічено на цей рік — капітальний ремонт школи в Скотареве, для чого вже виготовляється проектно-кошторисна документація та капітальний ремонт частини приміщення сільського будинку культури в Кримках для облаштування там спортивної зали для учнів, яким нині доводиться займатись фізкультурою надворі чи в класі. Крім цього, за рахунок коштів державної субвенції на розвиток інфраструктури сільських територій плануємо завершити освітлення вулиць у Кримках та покласти пішохідну доріжку з одного кінця в інший села Скотареве. Загалом, сьогодні шанс на розвиток сільських територій є всебічним — кошти спрямовуються і на благоустрій, і на інфраструктуру, і на розвиток гуманітарно-соціальної сфери.

Наталія ДАВИДЕНКО