Робототехніка: хобі шполянських школярів переросло в любов до справи

Море породжує краплю, світ атом, а успіх ідею. Одна з таких ідей, що переросла в успіх, Kiber Pank.

Юні генії, попри вік, створюють речі, незрозумілі для пересічного українця, облаштували свій куточок на території школи №2 -ліцей. Молодь займається робототехнікою та втілює нові ідеї щодо полегшення життя людей.

Команда складається з 6 осіб: 2-х хлопців і 4-х дівчат. І як вони самі себе описують: «Незважаючи на те, що ми різні – ми команда».

За своє коротке існування вони побували в Черкасах і, пройшовши відбір, вирушать представляти свій проєкт у Києві. Окрім цього, вони презентували меру успішний проєкт встановлення приладу визначення якості повітря, що буде в майбутньому використовуватись школами.

Поєднавши свою фантазію та знання, їм вдалося створити щось неймовірне! З-під їхніх рук вийшов макет міста майбутнього.

Щодо самих роботів – це у жодному разі не іграшки на вручну контрольованому пульті – це робот, який рухається за допомогою прописаної програми, і ця робота далеко не з легких. Методом безліччі спроб на світ народжується остаточний варіант. Як розповідають учасники, навіть якщо робот виконав все правильно лише раз, не факт, що щось подібне вдастся вдруге. Тому робототехніка може вважатись дуже клопіткою роботою. Учасники коментують своє перебування в Kiber Pank дуже позитивно, оскільки вони дістають безліч знань і щоразу, коли працюють над проєктом, їм приходять нові ідеї, які вони розвивають.

Коли я запитала про найбільший успіх у роботі, то отримала таку відповідь:

– Ми досягли високого рівня, і поїдемо до Києва ... Для нас це була неймовірна радість, тому що коли ми мали їхати на фестиваль в Черкаси, команда ставила ставки. Хтось казав, що ми взагалі не пройдемо, хтось 10-те, 13- те місця. Ніхто, абсолютно ніхто, не думав, що ми отримаємо 5-те місце і поїдемо далі. Це був дуже приємний шок ...

З неймовірним захватом учасники розповідали про свої відкриття, винаходи, локації роботів та проєкти. Було одразу видно – їхнє хобі вже давно переросло в любов до того, що вони роблять.

Я дуже рада, що в моєму місті є люди, котрі прагнуть створювати, що є молодь, готова вести в світле майбутнє.

Софія Кишінько, м.Шпола