20 червня свій 80-літній ювілей святкував житель міста Шполи Михайло Агафонович Гайдаш. У народі недаремно кажуть, що у долі окремої людини, як у краплині води, відбивається ціла історія. Так і у нашого ювіляра.
Зростав Михайло Агафонович у селі Мар’янівка у важкі воєнні і повоєнні роки. Батько з перших днів війни на фронті, старший брат, Петро Агафонович, у німецькому полоні, тож матері самотужки довелося ставити на ноги двох менших синів — Михайла і Григорія. Попри усі труднощі, важка колгоспна праця фізично загартувала хлопців, навчила їх бути дисциплінованими і відповідальними, цінувати материнську опіку. Після повернення батька і брата додому у Михайла з’явилася змога вчитися у школі. Найбільше полюбив Михайло історію і географію, науки, що відкривали хлопчині дорогу у великий світ. Відтоді і подобається Михайлу Агафоновичу подорожувати: він часто розповідає про захопливі екскурсійні поїздки до Карпат, Криму, Молдови, Києва, Ленінграда, пам’ятає і переповідає чимало історичних легенд, пов’язаних з місцями, котрі відвідував.
А ще братів приваблювало мистецтво живопису. Малярство стало одночасно і захопленням, і частиною майбутньої професії: молодший брат Григорій Агафонович довгі роки працював художником Шполянської швейної фабрики. А у Михайла Агафоновича і його близьких зібралася ціла колекція авторських живописних робіт. Яскраві українські пейзажі, побутові замальовки вирізняються художньою довершеністю, почуттям гармонії, життєвого оптимізму, любові до природи та людини.
Із юнацьких літ працював Михайло Агафонович спочатку у лісозаготівельній артілі, потім — на Шполянському цукровому заводі, а останні тридцять років на Шполянській швейній фабриці. Це були роки стрімкого економічного зростання підприємства, і Михайло Агафонович радіє, що у становленні фабрики є частинка і його сумлінної праці. Михайло Гайдаш нагороджувався грамотами, цінними подарунками, його фото неодноразово прикрашало Дошку пошани фабрики. Разом із тим тут склалося коло його близьких друзів, з якими він підтримує зв’язки і понині.
Родина Михайла Агафоновича — дружина Варвара Іванівна, донька Олена, численні онуки і правнуки — завжди були і залишаються надійною опорою і підтримкою у житті.
Напередодні ювілею Михайло Агафонович отримав найкращий подарунок — найменшого правнука Володимира.
Рідні і друзі вітають іменинника з ювілеєм, зичать здоров’я, радості, сонця і добра та ще довгих і щасливих років життя. А діти й онуки традиційно запрошують цього літа Михайла Агафоновича в гості до Черкас: відвідати нові експозиції краєзнавчого музею та музею Кобзаря, щойно відкриту стелу «Герої України».
Хай доля намітить Вам років багато,
Відпустить здоров’я, щастя й добра,
Хай повниться ласкою рідная хата,
Багато в ній буде людського тепла.
Хай несуть тільки радість з собою роки,
Хай збудуться бажання, мрії і думки,
Щоб радісний настрій у серці не гас,
А щедра доля усміхалась не раз.