Як відомо, 27 червня в Україні відбулася безпрецедентна масштабна хакерська атака на низку банків, енергетичні компанії та державні установи України. Національний координаційний центр кібербезпеки працював за протоколом швидкого реагування. Первинно проаналізувавши вірус Petya.A, фахівці вже можуть говорити про російський слід. Про це заявив секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов, а також низка інших політиків і експертів у вівторок, — пише «Україна молода».
За словами пана Турчинова, всі державні установи, які виконували рекомендації Національного координаційного центру кібербезпеки та були включені до захищеного контуру (захищений вузол інтернет-доступу), не зазнали пошкодження. І наголосив, що рішення Національного координаційного центру кібербезпеки є обов'язковими для виконання всіма державними установами.
«Необхідно, щоб усі держустанови увійшли до захищеного контуру інтернету та виконували всі вимоги фахівців з кібербезпеки. Також рекомендуємо зробити це і банківським установам, насамперед, державним», — наголосив секретар РНБО.
У свою чергу, прем’єр-міністр Володимир Гройсман каже, що внаслідок кібератаки на комп’ютерні мережі центральних органів влади важливі системи не постраждали.
«Безпрецедентна атака, але наші IT-шники роблять свою роботу і захищають критичну інфраструктуру. Важливі системи не постраждали. Атака буде відбита, а зловмисники — виявлені», — написав пан Гройсман у соцмережах.
За даними Урядового порталу, наразі заражені системи Міністерства інфраструктури, Укртелекому, Укрпошти, «Нової пошти» та низки банківських установ. Сервери Кабінету міністрів не постраждали, проте окремі персональні комп’ютери зазнали нападу.
Служба безпеки України має намір найближчим часом надати рекомендації щодо захисту від масштабної кібератаки на об'єкти критичної інфраструктури.
«Ураження комп'ютерних мереж відбулося за допомогою раніше відомого, але модифікованого вірусу-вимагальника (так зване Ransomware)», — йдеться у повідомленні СБУ.
За попередньою оцінкою, зараження було сплановане заздалегідь і відбувалось у декілька етапів. Наразі фахівці СБУ спільно з Держспецзв`язку, Департаментом кіберполіції, представниками антивірусних лабораторій проводять роботи з вивчення зразків шкідливого програмного забезпечення та відпрацьовують шляхи його нейтралізації.