«Рука допомоги»: українцям видадуть по 100 тис. грн – хто може їх отримати

В Україні з 1 січня 2022 року розпочалася нова програма з допомоги безробітним громадянам. Вона передбачає виплату до 100 тис. грн на відкриття власної справи. Втім, ці гроші потрібно буде повернути державі. Про це розповіла голова відомства Марина Лазебна в інтерв'ю 24 каналу.

За її словами, проєкт має на меті допомогти малозабезпеченим родинам вийти з бідності та заснувати власну справу. Взяти участь зможуть безробітні з малозабезпечених сімей. Допомога складатиме 15 мінімальних заробітних плат, зараз це становить 97,5 тисяч гривень. За ці гроші українці зможуть придбати необхідне обладнання та матеріали, аби почати власну справу.

Крім того, вони зможуть пройти навчання, отримати допомогу у складання бізнес-плану, необхідні консультації.

Коли потрібно буде повертати гроші державі

Українці матимуть три роки, щоб повернути допомогу державі. Лазебна наголосила, що сума, яку потрібно віддати, буде зменшувати на суму сплачених за цей час податків від підприємницької діяльності та соціальних внесків. Якщо новий підприємець працевлаштує на два роки двох людей за направленням центру зайнятості, він взагалі не повинен буде повертати фінансову допомогу.

Коли ми пілотували цей проєкт, то доходи учасників після року роботи були від 30 до 120 тисяч гривень на місяць. Станом на сьогодні, менш як 10% з них припинили підприємницьку діяльність. Це дуже гарні результати, адже за статистикою близько половини підприємств малого бізнесу припиняють діяльність після першого року роботи, – розповіла Лазебна.

За її словами, в результаті проєкту «Рука допомоги» держава замість малозабезпечених безробітних, яким щомісяця виплачується соціальна допомога, отримує платників податків, які ще й створюють нові робочі місця.