РУКОТВОРНОМУ ДИВУ ЛОЗУВАТКИ ВИПОВНИЛОСЯ 45 РОКІВ

Лозуватський дендропарк — особлива перлина туристичного маршруту Шполян­щини, був створений в 1969—1970 роках за проектом Івана Гегельського (1918— 1997 рр.), кандидата біологічних наук, уродженця села Лозуватка. Вчений за своє життя спроектував 57 парків, а один з проектів подарував односельчанам. По­будований дендропарк за кошти місцевого колгоспу, який на той час очолював Михай­ло Борозняк. В цій пам’ятці садово-парко­вого мистецтва росте 264 видів дерев, в тому числі 60 видів дуба. Серед рідкісних експонатів — реліктове гінкго дволопатеве, тюльпанове дерево, півонія деревовидна, тис далекосхідний. 

Відзначити 45-річчя створення цього рукотворного дива лозуватчани вирішили 29 вересня — в день народження автора проекту Івана Гегельського. До цього при­готувалися заздалегідь — встановили при центральному вході пам’ятну стелу із пор­третами Івана Гегельського та Михайла Бо­розняка. Її освятив настоятель храму Святої Трійці УПЦ Київського патріархату міста Шпола, протоієрей Дмитро Горовенко.

На свято, організоване цього дня сільським активом, прибули гості із Києва та Черкас — син Івана Гегельського Віктор з дружиною Валентиною Боженко і сином Та­расом, а також племінники і внуки.
Спілкуючись зі своїми земляками, вони висловили за­хоплення небайдужим ставленням до пам’яті про їх рідну людину, раділи тому, що через стільки років збережено цей витвір паркового мистецтва.

Привітали селян із визначною датою і представники органів місцевої влади — сільський голова Станіслав Бойко та голова Шполянської райдержадміністрації Во­лодимир Потапенко. Всім, кому вдячні за активну роботу в утриманні належного стану дендропарку, за виготов­лення і встановлення пам’ятної стели сільський голова разом із учнями місцевої школи вручили пам’ятні пода­рунки — сувеніри у вигляді таріль і чашок із зображенням краєвидів Лозуватки (директору СТОВ «Першотравневе ГК «ЛНЗ» Віктору Степовому, ФГ «Першотравневе-С», «Фаворит» та «Сичов», п/п П.Мальчику, С.Совівському, А.Іщенку та іншим підприємцям). А для всіх учасників заходу була продемонстрована концертна програма артистів сільського будинку культури та учнівської молоді, потім екскурсували до унікальних експонатів парку.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).

Стелу освячує протоієрей УПЦ КП Дмитро ГОРОВЕНКО.