Руслана Лоцман завітала до Матусова з ювілейним концертом

24 липня в с. Матусів завітала наша землячка, заслужена артистка України, виконавиця українського фольклору та авторських пісень, громадська діячка Руслана Лоцман з ювілейним 15-м концертом для земляків. Її викладачем вокалу під час навчання була народна артистка України Ніна Матвієнко. Художній керівник Будинку культури Надія Олійник розповіла присутнім про творчий шлях співачки, яка ще є зовсім молодою (нещодавно відсвяткувала свій тридцятилітній ювілей), але вже багато досягла: вона — кандидат педагогічних наук, викладач постановки голосу Інституту мистецтв, обробляє та виконує українські старовинні пісні, є автором багатьох музичних творів, директором ГО «Народна філармонія», створення якої ініціювала і до якої ввійшло багато відомих людей, які взяли участь у більш як 300 концертах для бійців на сході України. У 2018 році стала жінкою року в номінації «Жінка-волонтер», а також нагороджена Орденом Нескорених.

Руслана приїхала з сім’єю, яка завжди підтримує її. Маленькі донечки Оріяна і Милада теж виступали з мамою на сцені. Чоловік Руслани відеооператор Дмитро Глухенький продемонстрував залу декілька роликів, присвячених різним творчим проектам. У концерті взяли участь сестри Руслани — Валентина і Тамара, а також приїхали на свято однодумці, закохані у пісню гості із села Шевченкове Наталія Олійник з дітками та Наталія Карпенко, і теж заспівали разом із Русланою.

А ще співачка познайомила глядачів з експонатами майбутнього «Музею української пісні», який буде презентовано в серпні цього року та розповіла про проект «Диво UA» і подарувала для матусівських шкіл та бібліотеки збірку українських дитячих пісень. А Руслана в подарунок отримала книгу про Матусів місцевого краєзнавця Івана Яхна та збірочку поезій матусівської поетеси Любові Денисенко. Один із віршів, присвячений Руслані, із назвою «Комбат Маруся», автор прочитала.

З ювілеєм співачку привітав сільський голова Василь Колісник. Захід запам’ятався глядачам родинним теплом і, звичайно ж, всі були захоплені чарівним, неперевершеним голосом Руслани Лоцман.

Надія КОВАЛЬ, с.Матусів