Серед кращих — Лебединський НВК №1 та дві міські школи

Підсумки ЗНО-2017 на Шполянщині

   Як відомо, у травні-червні випускники 11-х класів складали тести зовнішнього незалежного оцінювання.

Тож відповіді на запитання, в яких тестах учні показали кращі результати, а які виявилися для них найскладнішими, у яких школах району учні мають найкращі знання, дає завідувач Шполянського районного методичного кабінету Оксана КУРІННА.

  — Загальна кількість учнів району, які брали участь в основній сесії ЗНО цього року, становила 236 — саме стільки школярів складали тест з української мови та літератури, який є обов’язковим для всіх учнів українських шкіл. При цьому результати ЗНО показали, що рівень знань з рідної мови та літератури є недостатнім: 9,5 % учасників не подолали пороговий бал.

         Серед найпопулярніших предметів на ЗНО в 2017 році — історія України, яку складали 190 осіб, біологія — 102, математика — 101 та географія — 82 учні.

         Значно меншою популярністю у школярів користувалися англійська мова, фізика й хімія — ці три предмети складали 42, 22 і 19 випускників відповідно.

         Щодо результатів тестів, то найменший відсоток учнів, що не подолали поріг «склав/не склав» цього року з англійської мови — 7,1 % та хімії — 9 %.

         Найскладнішими для наших школярів виявилися тести з фізики, математики та біології.

         Так, цьогоріч з фізики не подолала поріг майже п'ята частина всіх учасників тестування — 19,2 %. Незважаючи на зниження порогового бала з біології в 2017 році, не подолали його 17,7 % випускників. З математикою, яка є одним із двох предметів на вибір, не впоралися 18,4 % учасників тестування.

         Якщо вести мову про найвищі результати ЗНО в розрізі шкіл району по предметах (аналізувалися лише ті школи, де тестування з предмету складало 3 і більше учнів) то найкращі вони з:

  • української мови і літератури в учнів Лебединського НВК №1, Шполянського НВК №3 та Шполянського НВК №2;
  • історії — в учнів Шполянського НВК №3, Лебединського НВК №1 та Шполянського НВК №2;
  • математики — в учнів Лебединського НВК №1, Шполянського НВК №2 та Шполянського НВК №3;
  • фізики — в учнів Шполянського НВК №3;
  • хімії — в учнів Шполянського НВК №3 та Лозуватської ЗОШ;
  • біології — в учнів Шполянського НВК №3, Капустинського НВК та Сигнаївського НВК;
  • географії — в учнів Матусівського НВК №2, Шполянського НВК №2, Іскренської ЗОШ та Сигнаївського НВК;
  • англійської мови — в учнів Лебединського НВК №1 та Шполянського НВК №2.

     Загалом, якщо підсумувати результати ЗНО 2017 року, відповідно до середнього арифметичного показника від отриманих балів з усіх предметів, то безперечним лідером серед всіх шкіл району є Лебединський НВК №1. Наступними за результативністю є випускники  Шполянського НВК №3, Шполянського НВК №2, Сигнаївського НВК, Шполянської ЗОШ №1 та Топильнянського НВК.

     До речі, адміністрації шкіл самостійно зможуть проаналізувати, як учні їхнього навчального закладу склали ЗНО. Деперсоналізовані дані будуть розміщені у розділі «Керівникам навчальних закладів» із жовтня 2017 року, а статистичні дані щодо результатів державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання вже є на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у розділі «Дослідження та Аналітика. Регіональні дані».