Серед найкращих: шість футболістів ЛНЗ – у збірній чемпіонату України

Асоціація аматорського футболу України спільно зі Sportarena визначила символічну збірну півріччя сезону 2019/2020. Загалом, до списку найкращих увійшло 33 футболісти. Серед них і шестеро гравців «ЛНЗ-Лебедин».

Дмитро Козаченко, Тимофій Листопад, Віталій Грицай увійшли до стартового складу, а Олександр Парфьонов, Олександр Колос і Мар’ян Литовчак – в альтернативному запасі. 

Дмитро Козаченко

37 років – 14 матчів (1215 хвилин) – 10 пропущених м’ячів, 7 «сухих» матчів

Провідний голкіпер «ЛНЗ-Лебедин» причетний до всіх всеукраїнських успіхів своєї команди останніх років, та й у чемпіонаті відіграв досить надійно. Хоча був у одного з фаворитів сезону невдалий відрізок, загалом лебединці потужно виступають у чемпіонаті, зберігаючи чудові шанси на плей-офф і медалі. А особисто Козаченко за цифрами став найкращим воротарем півріччя, рівно в половині своїх матчів не пропускаючи м’ячів. Єдине, чого не було від лебединського «Чілаверта» – це виконання 11-метрових, чим він славився на більш високому рівні.

Тимофій Листопад

31 рік – 17 матчів (1526 хвилин) – 1 гол

Захисник-гренадер впевнено почувається в своїх володіннях, складаючи із не менш досвідченим Кондратюком непрохідний дует у центрі. До того ж, Листопад володіє гарматним ударом, уміє пробити пенальті чи підключитися на якісь інші стандарти, а також має навик особливо небезпечного довгого пасу, чим активно користуються гравці групи атаки «ЛНЗ-Лебедин».

Віталій Грицай

28 років – 13 матчів (944 хвилин) – 12 голів, 4 асисти

Унікальний приклад «плюс-сайз» гравця, який лишається ефективним у серйозному змагальному циклі. Грицай – беззаперечний лідер одного з найсильніших аматорських клубів України. Розкішно пробиває штрафні (добра половина його голів – саме таким чином), а при цьому може розігнати швидку багатоходівку розрізним пасом або й завершити її влучним ударом. Колись подавав великі надії у ФК «Львів», чернігівській «Десні» та алчевській «Сталі» – зараз знайшов себе в «ЛНЗ-Лебедин».

Олександр Парфьонов

30 років – 11 матчів (990 хвилини) – 1 асист

Надійний і стабільний футболіст є одним із найбільш незамінних гравців захисту «ЛНЗ-Лебедин». Парфьонов із Калиничем більшою мірою сконцентровані на суто захисних функціях, завдяки чому можуть вільно творити й грати без оглядки на тили штатні вінгери. При цьому не чужа Олександру й комбінаційна гра, він уміє і пройти, і загострити, і подати.

Олександр Колос

24 роки – 13 матчів (817 хвилин) – 4 голи, 3 асисти

Найефективніший серед лебединських вінгерів, хоча там чудовий підбір гравців із досвідом виступів у таких клубах, як СК «Дніпро-1», «Зірка», «Славутич». Колос уміє урізноманітнити флангову гру зрізанням кута, зміщенням в центр. Він не боїться статичних захисників, уміло обіграючи їх один в один. Цього сезону дещо менш стабільний, але за такої ротації й конкуренції все одно видав хороший результат.

Мар’ян Литовчак

22 роки – 13 матчів (417 хвилин) – 8 голів, 1 асист

Унікальний приклад швидкострільності: попри постійну ротацію та конкуренцію з досвідченим Качуром, Литовчак зумів забити 8 м’ячів, у середньому – по одному кожні 53 ігрові хвилини. Чудово грає позиційно, може нав’язати суперникам силову та позиційну боротьбу. А з урахуванням високого класу півзахисту «ЛНЗ-Лебедин», має постійну підтримку в вигляді флангових і глибоких передач.