Сергій Заєць очолив відділ Держгеокадастру у Шполянському районі

Наказом від 22 вересня 2015 року Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максима Петровича Мартинюка начальником відділу Держгеокадастру у Шполянському районі призначено Сергія Петровича ЗАЙЦЯ. З цієї нагоди кореспондент «Шполяночки+» поцікавилася у новопризначеного очільника відділу про його основні завдання.
— Основними завдання відділу є ведення Державного земельного кадастру, проведення відповідно до законодавства моніторингу земель, організація виконання робіт, пов’язаних з проведенням земельної реформи, землеустрою та оцінки земель, — розповів Сергій Петрович. — Також одним із основних завдань відділу Держгеокадастру у Шполянському районі є надання адміністративних послуг.
— В чому полягає особливість надання адміністративних послуг, і за якими адмінпослугами найчастіше звертаються громадяни та юридичні особи?
— Адміністративні послуги надаються відділом виключно через Центр надання адміністративних послуг Шполянської районної державної адміністрації. Прийом документів для отримання адмінпослуг проводиться адміністратором ЦНАПу а не працівником відділу, що забезпечує надання безконтактних послуг між замовником та виконавцем послуг. При наданні адміністративних послуг діє принцип «єдиного вікна». Найчастіше громадяни та юридичні особи звертаються щодо надання таких адміністративних послуг, як державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру, видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, видача довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями.
— Які роботи із земельної реформи планує проводити Державна служба України з питань геодезії, картографії та її територіальні органи?
— На виїзному засіданні Кабінету Міністрів України у Полтаві 23 вересня 2015 року Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк презентував пакет реформ, спрямованих на розвиток земельних відносин в Україні основними з яких є:
1. Спрощення процедури оформлення у власність земельних ділянок. Всі бюрократичні процедури, пов’язані з оформленням землі, пропонується покласти на ЦНАПи. Пілотні проекти для напрацювання алгоритмів уже реалізуються в окремих ЦНАПах Київської, Чернівецької, Дніпропетровської областей.
2. Законодавчо закріпити зобов’язання місцевих рад розглядати земельні питання не рідше, ніж раз на два тижні та запровадити кримінальну відповідальність за самовільне зайняття земельних ділянок.
3 Реалізувати принципи децентралізації в земельних відносинах, делегувавши органам місцевого самоврядування повноваження із розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів.
4. Контроль за використанням земель доручити органам Держгеокадастру.

ДОВІДКА «ШПОЛЯНОЧКИ+»
Сергій Петрович ЗАЄЦЬ народився 31 травня 1981 року в місті Шпола. Із 1998 по 2001 роки навчався у Шевченківському сільськогосподарському коледжі за спеціальністю: землевпорядкування. Із 2001 по 2002 роки проходив строкову військову службу. Із 2003 по 2007 роки навчався в Інституті післядипломної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури за спеціальністю: землевпорядкування та кадастр, здобувши кваліфікацію «інженер-землевпорядник».

ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
2002—2006 роки — Шполянський районний відділ земельних ресурсів. 2006—2009 роки — Держкомзем України та Держземангентство України. 2009—2012 роки — відділ Держкомзему у Шполянському районі. 2012—2013 роки — ТОВ «Кернел-Трейд», ТОВ «ЗКК «Земпромінформ» та КП «Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі». 2013—2014 роки — Департамент земельних ресурсів Київської міськдержадміністрації. 2014—2015 роки — відділ Держземагентства у Шполянському районі Черкаської області.
За сумлінну працю Сергія Зайця нагороджено: грамотою Шполянської райдержадміністрації (2005, 2011 рр.); подякою голови Держкомзему (2008, 2009 рр.); почесною грамотою Шполянської райдержадміністрації та Шполянської районної ради (2011 рік); почесною грамотою Головного управління Держкомзему у Черкаській області (2011 рік); почесною грамотою Шполянської районної ради (2011 рік); грамотою Шполянської районної ради (2015 рік).
Сергій Заєць є головою громадської організації «Спілка землевпорядників України у Шполянському районі» та кандидатом у депутати Шполянської міської ради від Всеукраїнського об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ» у 13 виборчому окрузі (ул. Грушевського, Каландирця, Красіна, Франка, Чайковського, Чкалова, пров. Чайковського).