В угіддях Шполянщини розпочато сезон полювання на пернату дичину, який з нетерпінням чекали всі шполянські мисливці. Де цьогоріч заборонено, а де дозволено полювати, в які строки та на яких умовах, дізнавалась «Шполяночка+».
Як повідомив голова Шполянської районної громадської організації УТМР Олег Слободяник, з 8 серпня на Шполянщині розпочато сезон полювання на пернату дичину. Днями полювання є середа, субота і неділя. Із 4 листопада по 27 грудня 2020 року – субота та неділя.
Коли можна полювати на качок, перепела та фазана
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та з метою раціонального використання державного мисливського фонду полювати дозволено на качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем'яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка): з 18:00 години 8 серпня до 27 грудня 2020 року.
На перепела – з 18:00 години 8 серпня до 4 листопада 2020 року із мисливськими собаками належних порід та оформленими на них паспортами.
На фазана – з 7:00 години 3 жовтня до 4 листопада 2020 року за наявності разових денних карток (затверджених наказом Шполянської РГО УТМР) та з мисливськими собаками належних порід із оформленими на них паспортами.
Скільки дичини дозволено
Головний мисливець району наголошує, що норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати: качок – 5 шт; лисок – 6 шт; перепілки – 15 шт; куликів та голубів – по 10 шт; фазанів –З шт;
Де на Шполянщині заборонено полювати
Полювання можна проводити на польових та водно-болотних угіддях за винятком відтворювальних ділянок. Заборонено полювати на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду та на відтворювальних ділянках.
– Рішенням Ради Шполянської районної громадської організації УТМР передбачено визначити відтворювальну ділянку, включаючи водо-болотні, польові та лісові масиви, на якій заборонено полювання, і яка знаходиться в межах території загальною площею 20 тис. га, – пояснює її голова. – А саме: від урочища «Довжик» по дорозі Мокра Калигірка та Верхня Дар'ївка (ліва сторона) до с. Скотареве. Від с. Скотареве (ліва сторона) до с. Товмач. Від с. Товмач (ліва сторона) до перехрестя с. Водяне – с. Лип'янка через перехрестя до с. Лип'янка (ліва сторона). Від с. Лип'янка до с. Межигірка (ліва сторона). Від с. Межигірка по дорозі Шпола–Новомиргород (ліва сторона) через с. Митниця, с. Кримки до урочища «Довжик» поворот на дорогу до с, Мокра-Калигірка.
Також, як зазначає керівник, у межах населених пунктів (сіл, селищ, міст); в угіддях, не зазначених у дозволі; на відстані ближче ніж 200 метрів від будівель, населеного пункту окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей.
Забороняється полювати без належного на те дозволу, а саме без документів, визначених статтею 14 цього Закону; полювання на тварин, які не зазначені у дозволах на добування мисливських тварин або понад встановлену в цих дозволах норму.
Не можна полювати у заборонений час, а саме: у недозволені для полювання строки на відповідні види тварин; у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу). Не дозволяється полювання із застосуванням або використанням заборонених знарядь та забороненими способами, а саме – із немисливської (у тім числі військової) вогнепальної, пневматичної та іншої стрілецької зброї, а також нарізних вкладок, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони.
Забороняється полювання на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями і шротом діаметром більше 5 мм (№ 0000). Також полювання з мисливськими собаками, ловчими звірами і птахами без наявності на них паспорта.
Забороняється полювання на заборонених для добування тварин.
Безпека – понад усе
Основною причиною виникнення лісових пожеж завжди був і залишається людський фактор – понад 90% займань з’являються через людську необережність чи недбалість.
У зв’язку з тим, що триває пожежонебезпечний період, лісівники закликають і всіх мисливців не розводити вогонь у лісах і торфовищах та дотримуватися техніки безпеки під час використання зброї. Також дбайливо ставитися до багатств флори та фауни нашого краю.