Шанс на нове життя: волонтер зі Шполи розповів, яка нині ситуація з бродячими тваринами в місті

Від початку повномасштабного вторгнення чисельність безпритульних тварин у Шполі зросла в декілька разів. Зважаючи що і в попередні роки ця проблема завжди була актуальною, громада постійно шукає шляхи вирішення.

Місцевий підприємець-волонтер Максим Доценко розповів, як змінилась ситуація з безпритульними тваринами на Шполянщині за останні два роки та поділився думками як не байдужі містяни можуть спробувати змінити ситуацію на краще.

– Кількість покинутих тварин за останні роки на жаль не зменшилася. - розповідає Максим Доценко. - Якщо ми поглянемо на період початку повномасштабного вторгнення, то там звісно було більше, адже були люди, які не мали змоги, або через паніку не забирали тварин, виїжджаючи з міста. Але завдяки небайдужості людей, кожного дня ми всі разом допомагаємо більшості залишених тварин.

Останні роки місцева влада виділяє кошти для стерилізації тварин, щоб вплинути на цю проблему. Лише в 2022 рік став виключенням.

– За всі роки допомоги було потрачено чимало власних коштів і я, чесно кажучи, вже давно їх не рахую, - продовжує волонтер. - Якщо взяти до прикладу 2023 рік, то умовно кажучи, собак стерилізували за кошти міської ради, а котів здебільшого за свій. І це не враховуючи інші витрати як, наприклад, на корм чи не заплановані візити до ветеринара через якісь хвороби.

Незважаючи на наявність можливих варіантів вирішувати питання більш гуманно, досі залишаються люди, які дозволяють собі викинути на вулицю тварин.

– Залишилось не мало таких людей. Можливо, є причина у відсутності розʼяснювальних робіт серед населення, - вважає чоловік. - Але справедливо буде зазначити, що ситуація дійсно стає трішки кращою останнім часом, адже я сам спостерігав випадки, коли навіть діти приносили мені тваринок, а потім цікавились їхньою долею та намагалися допомогти в міру своїх можливостей.

Останні роки, зважаючи на нові реалії, існує проблема не лише місцевих вуличних тварин.

- Наше місто приймало тварин і з інших прифронтових територій. Одна з останніх ситуацій була після підриву Каховської ГЕС, - згадує чоловік. - Наше місто не стало виключенням. Тварин, яких ми тоді прийняли, з часом змогли розподілити в сімʼї, але існує інша проблема: більшість людей не хоче забирати дорослих тварин, тому саме для них найважче знайти нових господарів.

Максим Доценко запевняє, що його шлях волонтера розпочався завдяки дружині. Тепер подружжя рятує чотирилапих удвох і не збирається зупинятися й в подальшому.