Що не так із моєю субсидією?

Останнім часом громадяни країни стурбовані тим, що система субсидій на природний газ, які діяли минулого опалювального сезону, буде переглянута урядом з метою змін. Причина відома: потрібно нині на всьому економити. Тепер пільги та субсидії призначатимуть по-новому. Громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються по субсидію, пільги на період отримання субсидії не нараховуватимуться. Суттєво зменшено й норми споживання природного газу для розрахунку субсидій.

За роз’ясненням Мінсоцполітики, постановою уряду №317 зменшено соціальний норматив (норму використання природного газу) для індивідуального опалення з 7 до 5,5 куб.м на 1 кв. м опалюваної площі на місяць в опалювальний період. Також зменшено соціальні норми споживання газу на приготування їжі та підігрів води. Нові норми встановлено такі ж, як і для оплати спожитого газу споживачами без лічильників. А за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання норма становить 4,4 куб. м на особу на місяць. До 1 травня діяла норма в 6 куб. м. Якщо ж є газова плита та відсутнє централізоване гаряче водопостачання — 7,1 куб. м на особу на місяць замість 9 куб. м. Якщо ж є газова плита й газовий водонагрівач — норму зменшено з 18 до 14 куб. м на особу на місяць.

Подорожчання вартості газу провокує зростання тарифів на воду та опалення, а це в свою чергу підвищує число заявників на субсидію. В такому разі система субсидій неминуче стане крихкою. Тож чи буде досягнута кінцева мета реформаторів, як-що більша частина громадян України за-лишається далеко за межею бідності?

Наталія СТОРЧАК.