Що потрібно знати про податок на землю

 Всі громадяни України, які є власниками земельних ділянок і не звільнені від плати податку на землю, зобов'язані щорічно оплачувати земельний податок.

Хто є платниками податку?

Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв). Землекористувачі.

Що є об'єктом оподаткування?

Земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні. Земельні частки (паї), які перебувають у власності.

В Україні плата за землю віднесена до місцевих податків, тому встановлення ставок земельного податку належить до повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об'єднаних територіальних громад. Вони мають право встановлювати ставку податку лише в межах ставок, визначених Податковим кодексом України. Ставки затверджуються щорічно до 15 липня.

Після того, як сума податку буде вирахувана і нарахована, контролюючі органи направляють поштою або вручають особисто платнику за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року повідомлення-рішення. Далі людина, яка отримала повідомлення, повинна сплатити земельний податок протягом 60 днів із дня вручення документа.

Що робити, якщо є невідповідності?

Якщо платник податків виявив розбіжності у відомостях про земельну ділянку, які йому надали, він повинен звернутися до контролюючого органу (сільська, селищна, міська рада і рада об'єднаних територіальних громад) за місцем знаходження земельної ділянки з оригіналами документів на право власності, користування пільгою для проведення звірки і уточнення даних.

minjust.gov.ua