Шполянська міфологія
Думка про те, що після виграшу ВО «ЧЕРКАЩАНИ» на виборах, у Шполі «заправлятиме» Лебедин, старанно нав’язувалася шполянам впродовж усієї виборчої кампанії.
Хтось цього боявся, вигадуючи страшилки на кшталт: «Все пропало! Все позабирають!».
Щоправда, невідомо що і в кого?.. Хтось цьому радів, адже в той час, коли кошти в місцевих бюджетах обмежені, саме такі підприємства як ЛНЗ допомагають із соціальними проектами: як приклад – лише за останній рік місту перепало близько 3 млн грн. на вирішення соціальних потреб.
То що ж насправді пов’язує Лебедин та Шполу, розбиралась «Шполяночка+».
Міф 1: Бізнес-інтереси Лебединського насіннєвого заводу
Говорять, що саме бізнесові інтереси цікавлять «лебединців» у Шполі. Дивимось державний реєстр – серед 33 агрофірм, що входять до Групи компаній ЛНЗ по всій Україні, лише одна, та й то не сама більша (ТОВ «Маяк-Агро») здійснює підприємницьку діяльність у самій Шполі. Про які ж тоді бізнес-інтереси йдеться? Продовжуємо шукати варіанти.
Незважаючи на здійснення підприємницької діяльності по всій України, сама Група компаній, всупереч поширеній думці, зареєстрована не в Лебедині, а саме у Шполі. Іншими словами, навіть без здійснення підприємницької діяльності у самому місті (наприклад, Лебединський насіннєвий завод працює у Лебедині), частина податків, що сплачує вся Група компаній, осідає саме у Шполі. Лише за минулий рік ЛНЗ сплатила до місцевих бюджетів понад 25 млн грн. податків. В ході ж децентралізації ця цифра збільшиться в рази. І ось це дійсно пов’язує Шполу і Лебедин. Тому тут виникає зовсім інше питання: а часом не цей ресурс та бажання ним розпоряджатися і стали «кісткою посеред горла» опонентам, які, навіть не підтримуючи процес об’єднання, полізли в керівне крісло громади?
Міф 2: Розібрали землю і хочуть ще
Скільки ж земель, що входять в межі Шполянської міської ради, належать ЛНЗ? Як вже зазначалося, серед усіх підприємств, які входять до ГК, лише одне здійснює підприємницьку діяльність у місті Шпола. Це ТОВ «Маяк-Агро», яке забезпечує робочими місцями понад 100 осіб. Дійсно, близько 83 га землі сільськогосподарського призначення раніше перебувало в оренді ТОВ «Маяк-Агро». Та протягом останніх років всі 83 га були роздані АТОвцям. Саме ж підприємство орендує паї лише у людей. Усі ж землі сільськогосподарського призначення, які входять в межі Шполянської міської ради, орендують СПОП «Відродження» та ТОВ «Сільхозтехніка». А це - 1120,2 га земель державної власності сільськогосподарського призначення, які розташовані на території Шполянської міської ради за межами населеного пункту.
Міф 3: ВО «ЧЕРКАЩАНИ» - це люди Лебедина
Дивимось на список команди «ЧЕРКАЩАН» і чітко розуміємо, що поширювати такі чутки можуть лише ті, хто абсолютно не знайомий із командою ВО «ЧЕРКАЩАНИ». Хіба що ми чогось не знаємо, і люди Лебедина – це родина Маєтних, які усе своє життя присвятили медицині і вже понад 20 років працюють у Шполянській центральній районній лікарні? Чи може людина Лебедина – це завідувач ДНЗ №3 «Зірочка» Шполянської міської ради Наталія Пресліцька? А може в цьому можна запідозрити лікаря Шполянської центральної районної лікарні Галину Жук чи Юрія Голуба, завідувача хірургічним відділенням тієї ж ЦРЛ? Єдиним представником, якого можна приписати до «лебединців» – є Михайло Богач, який очолює одне із підприємств Групи компаній. Та принагідно нагадаємо: не те, що один депутат, навіть міський голова не може одноосібно вирішувати щось у міській раді – на це є депутатській корпус та більшість, яка приймає рішення.