Літо завжди радує зеленню, теплом, сонцем, купанням і іншими радощами теплого сезону. Проте, в літній період кожну людину може підстерігати небезпека від укусів комах. Наприклад, укус бджоли
Укус бджоли — це дуже болючий укол жалом, яке прикріплене до задньої частини черевця. Тож кусається бджола зовсім не зубами. Укус бджоли відрізняється від укусу інших комах тим, що після укусу жало бджілки найчастіше залишається встромленим у вашу шкіру. У бджолиному жалі міститься бджолина отрута, яка може спричинити дуже чутливу реакцію.
Що ж робити, якщо вас укусила бджола?
- Огляньте місце укусу. Бджолине жало із зазубринками, тому проколовши шкіру, воно найчастіше залишається в місці проколу. Його необхідно якомога швидше видалити. Робити це краще пінцетом чи щипцями.
В основному укус бджоли не становить небезпеки. Через деякий час почервоніння, набряклість і хворобливі відчуття проходять. Однак у деяких людей бджолина отрута може спричинити алергічну реакцію, в деяких випадках представляє загрозу для життя. Алергічна реакція на укус бджоли може проявитися через певний час.
Симптомами алергії на бджолиний укус можуть бути наступні реакції: посилюється набряк не тільки в місці укусу, але і в ділянці обличчя, лімфатичних вузлів, гортані, поширення почервоніння, свербіння, виникнення реакції «кропив'янка», утруднене дихання, задуха, кашель і навіть нудота.
Після вилучення жала, місце укусу обробіть спиртом, або горілкою. Можна використовувати розведений нашатирний спирт або розчин марганцівки. Не розчісуйте вкушене місце. Можна прикласти лід, а потім обробити заспокійливою маззю. Можна покласти розрізану навпіл сиру цибулину або часник, втерти в місце укусу розчин шипучого аспірину. Якщо у вас виникли симптоми алергії, то потрібно якомога швидше прийняти щось з препаратів, що знімають алергічну реакцію: димедрол, супрастин, тавегіл, і т. д.
Укуси бджіл можуть бути і лікувальними. Їх використовують для місцевої терапії, за відсутності алергії.
В інших випадках бджолиних укусів краще все ж уникнути. Для цього не варто використовувати парфумерію з дуже різкими запахами, не треба тривожити бджіл, або розмахувати руками в місцях, де багато цих комах. Можна користуватися спреями або мазями від укусів комах.
І ще не забудьте, що при укусі бджола залишає не тільки жало, а й частинку черевця разом зі шматочком травного тракту. Так що укус для вас дуже чутливий, а для бджоли смертельний, після укусу, бджола дуже швидко гине.