Щодо співробітництва юридичної особи з фізичною-осбобою підприємцем на спрощеній системі оподаткування

Смілянська ОДПІ повідомляє, що відповідно до  п. 297.1 ст. 297 Податкового Кодексу України платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.

Для обрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток платник податку використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ст. 44 Кодексу).

Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних стандартів бухгалтерського обліку на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу.

Розділом ІІІ "Податок на прибуток підприємств" Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають за операціями з виконання (надання) робіт (послуг) під час перебування платника на спрощеній системі оподаткування у разі їх оплати після переходу такого платника на загальну систему оподаткування.

Отже, такі операції відображаються при формуванні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку.

                                                                                Смілянська ОДПІ

Затверджено новий реєстр РРО

У приміщені Смілянської ОДПІ пройшов семінар на тему: «Щодо нових моделей РРО та програмного забезпечення». На семінар був запрошений представник сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій. Поделяка Володимир ознайомив платників з новими моделями РРО та розповів про можливості програмного забезпечення.

Згідно Наказувід 16 червня 2016 року № 535затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. При цьому втратив чинність Наказ ДФС України від 01.04.2016 року №271.

До Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого Наказом № 535, включено нові моделі реєстраторів розрахункових операцій, ВІКІНГ-A70 з версією внутрішнього програмного забезпечення 7001-1 (для торгівлі; громадського харчування; сфери послуг), ВІКІНГ-A80 з версією внутрішнього програмного забезпечення 8001-1 (для торгівлі; громадського харчування; сфери послуг), ІКС-Е07 з версією внутрішнього програмного забезпечення Е7-09 (для торгівлі; громадського харчування; сфери послуг) та Спеціалізовані електронні контрольно-касові реєстратори операцій з купівлі-продажу іноземної валюти КСТ-В1 з версією внутрішнього програмного забезпечення В1-1 (позиція 71 Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій). Зазначений реєстратор розрахункових операцій являється спеціалізованим електронним контрольно-касовим реєстратором операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій - це перелік моделей РРО і їх модифікацій, які мають підтвердження відповідності діючим державним технічним регламентам і стандартам згідно із Законом України "Про підтвердження відповідності", а також відповідають вимогам нормативних актів України і дозволені для використання в сфері, визначеній Законом про РРО у кількості 141 модель.

Реєстр РРО вводиться в цілях:

- застосування в Україні РРО, які випускаються серійно, відповідають встановленим вимогам і пройшли державну реєстрацію (розділ  І),;

- виведення із експлуатації РРО, які не відповідають вимогам нормативних документів (розділ ІІ).

Новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій розміщено за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/68644.html

                                                                                                                           Смілянська ОДПІ

 

Нові порядки реєстрації РРО і КОРО                                                  

У виданні "Офіційний вісник України" № 56 від 26.07.2016 р опублікований наказ Мінфіну "Про затвердження порядків відносно реєстрації реєстраторів розрахункових операцій і книг обліку розрахункових операцій" від 14.06.2016 р. № 547.

Наказом затверджено:

- Порядок реєстрації і застосування реєстраторів розрахункових операцій, які застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари(послуги);

- Порядок реєстрації і застосування реєстраторів розрахункових операцій, які застосовуються для реєстрації операцій купівлі-продажу іноземної валюти;

- Порядок реєстрації і ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій;

- Порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій.

Смілянська ОДПІ