Школа самостійно розроблятиме навчальний план: МОН роз’яснює типову освітню програму для 5-9 класів

Освітня програма закладу освіти має містити навчальний план, що ґрунтується на одному з варіантів типових навчальних планів, повідомляє портал vseosvita.ua.

19 лютого, наказом Міністерства освіти і науки України від 19.02.2021 № 235 затверджено типову освітню програму для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти. Наразі відомство продовжує надавати роз’яснення щодо цієї програми.

Заклад освіти розробляє свою освітню програму на основі типової освітньої програми (ч. 3 ст. 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту» № 463-IX від 16.01.2020).

Освітня програма закладу освіти має містити навчальний план, що ґрунтується на одному з варіантів типових навчальних планів.

На основі визначеного в освітній програмі закладу освіти навчального плану педагогічна рада складає, а його керівник затверджує річний навчальний план (ч. 6 ст. 11 Закону № 463).

У річному навчальному плані конкретизується:

  • перелік навчальних предметів (інтегрованих курсів), обов’язкових для вивчення;
  • перелік вибіркових (за вибором учнів) освітніх компонентів;  
  • кількість навчальних годин на тиждень.

Також у МОН зазначають, що структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом (ч. 4 ст. 10 Закону № 463).

Відтак розклад уроків складається закладом освіти самостійно на підставі річного навчального плану, що був розроблений педагогічною радою закладу освіти і затверджений керівником закладу освіти.

Нагадаємо, що відповідно до затвердженої типової освітньої програми для 5-9 класів ЗЗСО:

  • навчальне навантаження учнів не збільшується;
  • заклад освіти самостійно схвалює рішення щодо предметів етичного спрямування.