Шлях до порядку: як Сигнаївка дбає про чистоту території

Побачити перспективу, здолати всі перешкоди й діяти. Саме такий шлях обрала Сигнаївка на шляху вирішення проблем села. Рік, що минає, запам’ятається жителям освітленням вулиць, ремонтом проблемних доріг, а також наведенням та пильнуванням ладу на ексзасмічених територіях. 

«Дати відсіч безладдю – це основа, якою керуємося щодня у створенні комфортного життя для жителів Сигнаївки, – зауважує староста села Оксана Авер’янова. – Цьогоріч одним із головних досягнень є підключення восьми вулиць до трьох підстанцій зовнішнього освітлення. Більш безпечно рухатися вночі тепер на вулицях Нові Луки, Олекси Влизька, Повстанській, Польовій, Раїси Михайленко, Тодося Осьмачки, Шевельовій та на провулку Івана Гончара».

Зі слів Авер’янової, взяли під контроль стан п’ятнадцяти доріг. Процес оновлення розпочали з ямкового ремонту асфальту на Бугаївці, Гагаріна, Героїв Майдану, Козацькій, Незалежності, Польовій, Суворова, Шевченка та на провулку Івана Шульги. Інвестицією в зручність мешканців вулиць, які не мають твердого покриття, стало грейдерування та підсипання сумішшю щебеню з відсівом найбільш складних ділянок. За сприяння Шполянської ОТГ оновили вулиці Гоголя, Мар’янівську, Пушкіна, Раїси Михайленко, Ткаченка та провулок Михайла Старицького.

Оксана Авер’янова розповідає: «Перед нами постала не менш важлива задача вибудувати систему чистоти території. Опікуватися благоустроєм села означає перетворити виклик на можливість. За належних ресурсів ми змогли впорядкувати велике сміттєзвалище, цвинтар та прибрати локальні осередки хмизу й опалого листя в центрі Сигнаївки, – додає староста села. У цьому посприяла допомога соцпартнерів ГК «ЛНЗ», які неодноразово надавали спецтехніку для виконання робіт і вантажні автомобілі для вивезення відходів».

Визначального кроку до чистих просторів, зі слів старости, вдалося досягти разом із сигнаївчанами. Під час весняної толоки команда з майже двох сотень осіб прибрала понад десяток стихійних сміттєзвалищ. Тоді з околиць та центру Сигнаївки зібрали близько 40 тракторних причепів непотребу. Згодом місцеві активісти за сприяння соцпартнерів – ГК «ЛНЗ» та Шполянської ОТГ владнали наслідки літнього буревію. Стихія обвалила три верби й зруйнувала кладку, яка з’єднує дві вулиці з центральною частиною села. Завдяки командній роботі сполучення через беріг відновили.«Результат нашого порядку – це, перш за все, рішучість і відповідальність за комфорт у місці, де живемо. Це зусилля й допомога кожного. Я вірю в успішне збереження такого стану, бо наша сила – у наших цінностях і вихованні», – каже Оксана Авер’янова.