ШЛУНКУ НА РАДІСТЬ, А ТІЛУ НА КОРИСТЬ!

Голодування та виснажливі дієти відміняються! Вам більше не доведеться відмовлятися від смачної їжі, щоб позбавити своє тіло вантажу зайвої ваги. На­даю усього кілька «золотих правил» зі свого власного досвіду — і ваш обід буде ситним і корисним, а тіло — струнким і підтягнутим.

1. Заведіть дієтичний що­денник. Завдяки цьому ви зрозумієте, що успіх схуд­нення залежить тільки від вас. Записуйте в ньому всі продукти, які були спожиті за день, калорійність кожної страви, будь-яке фізичне навантаження, яке сьогодні у вас було — піші прогулянки, прибирання в будинку, ран­кова гімнастика, тренування і т.д. Так ви бачитимете, чого і скільки потрібно в день. Якщо ви не ведете активний спосіб життя, то і ви, і ваш організм цілком може обійтися скром­ним харчуванням.

2. Їжте частіше: приблиз­но, кожні 3 години, але ма­ленькими порціями, ретельно пережовуючи. Останній при­йом їжі повинен бути не мен­ше, ніж за 2 години до сну.

3. Більше пийте звичайної води. Вона сприяє схудненню. За 30 хвилин до їди випива­ти по склянці або півсклянки води. А обід починайте з супу.

4. Уникайте продуктів з ви­соким вмістом жиру і калорій. Пам'ятайте про «приховані» жири. Видаліть, за можли вості, зі свого раціону: сосиски, сардельки, ковбаси, сири, морозиво, кондитерські виро­би.

5. М'ясо вживайте пісне, у вареному, печеному або паровому вигляді. Замініть частину тваринних білків рос­линними. Вони менш калорійні.

6. Ходіть в магазин за про­дуктами тільки на ситий шлу­нок. Завжди звертайте увагу на калорійність продуктів, котрі купуєте, і на вміст у них жирів.

7. Вживайте кальцій. Це посилить процес розщеплен­ня жирів на 3%.

8. Вживайте приправи. Вони прискорюють метаболізм. Звичайно, це не означає, що потрібно щедро посипати кожну страву прянощами і спеціями. Але щіпка приправи значно поліпшить і смак їжі, і благотворно вплине на ваш організм.

Тепер ви знаєте простий рецепт схуднення. Успіху!

Оксана ЗАПЛІЧНА. м. Шпола.