Шляхи реалізації повноважень прокурора визначені ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції»

Шполянським відділом Смілянської місцевої прокуратури, реалізуючи повноваження прокурора, передбачені ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», додатково перевірено вжиті заходи сільськими радами щодо виявлення та усунення проявів корупційних правопорушень, які мали місце у 2015 році та за результатами виявлення яких прокуратурою Шполянського району складено 5 протоколів про вчинення адміністративних, корупційних правопорушень, які здебільшого вчинялися службовими, посадовими особами сільських рад Шполянського району.

Так, у відповідності до ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» у лютому 2016 року Шполянським відділом Смілянської місцевої прокуратури на адресу сільських рад, у яких в 2015 році було виявлено факти вищевказаних адміністративних корупційних правопорушень, направлено подання з роз’ясненням щодо проведення службових розслідувань стосовно осіб-правопорушників та встановлення причин та умов, що сприяли їх вчиненню.

За результатами розгляду вищевказаних подань, прокурором Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури буде прийнято рішення щодо відповідності проведених службових розслідувань у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку.

Разом з тим, Шполянським відділом Смілянської місцевої прокуратури, реалізуючи повноваження прокурора, передбачені ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», у березні 2016 року направлено подання до Шполянської районної ради та Шполянської міської ради щодо перевірки наявності постійно діючої комісії, що здійснює контроль та надає консультативні роз’яснення щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунком.

Нині вказані вище подання перебувають на розгляді компетентних органів.

Гліб КУЗНЄЦОВ, прокурор Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури.