Політична реклама
Коваль Наталія Миколаївна, 32 роки.
Освіта вища. Керівник-спеціаліст Центру надання безоплатної правової допомоги Шполянської міської ради. Депутат Шполянської міської ради VII скликання. Одружена.
Маю двох синів віком 5 років. Голова Шполянської районної організації Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ».
Кандидат на посаду Шполянського міського голови та кандидат у депутати Шполянської міської ради.
— Ви очолили організацію Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» в Шполі, чому саме ця політична сила?
— Я обрала для себе «Об’єднання «САМОПОМІЧ» за тими цінностями, які пропагує партія. Адже вся ідеологія ґрунтується на вірі в життєву правду, надію на міць людського духу, любов до ближнього.
В команду «Об’єднання «САМОПОМІЧ» в Шполі ввійшли люди, які живуть та працюють за цими принципами. Люди, які мають віру в себе, віру в те, що зможуть змінити на краще місто.
— Чому Ви висунули свою кандидатуру на посаду міського голови?
— Будучи депутатом міської ради протягом 2016-2017 року, приймала активну участь у житті міста, досконально вивчала роботу ради — не тільки в сесійній залі, а й в профільних комісіях та в цілому роботу виконавчого апарату. Навчалася на семінарах з місцевого самоврядування та засіданнях всеукраїнських комітетів з важливих питань з розвитку міст. Тому, володіючи знаннями та досвідом у місцевому самоврядуванні, маю своє бачення розвитку міста Шполи.
— Місто, в якому хочеться жити… Яке воно?
— Я бачу Шполу успішним містом з прозорим бюджетом. Протягом останнього року було багато зроблено для міста — освітлення, асфальтування, ремонти комунальних установ. Все це добре, але у звичайних людей, які не мають стосунку до фінансів, завжди виникає питання: чи всі кошти були витрачені згідно бюджету, скільки їх було і куди саме вони витрачені? А розібратися в сухих звітах та таблицях досить важко. Тому я вбачаю розроблення програми прозорого бюджету — на базі сайту міської ради, де буде оприлюднюватися інформація про всі доходи і видатки міського бюджету в реальному часі у зручній для розуміння формі. Так працюють ради в містах Канади та Європи.
— Наприклад?
— Візьмемо ситуацію — асфальтують вулицю і житель цієї вулиці хоче знати, скільки витрачено на це грошей. Він заходить на сторінку «прозорого бюджету» і бачить, що такого-то числа була оплата за розробку проекту цієї вулиці, а такого-то за саму роботу підрядника. Або купили в парк лавочки — люди зайшли на сайт і побачили, коли купили, у кого і за яку ціну.
— Які ще новації в бюджеті пропонує Ваша команда?
— Команда «Об’єднання «САМОПОМІЧ» пропонує впровадити в місті громадський бюджет, або бюджет участі — це механізм, за допомогою якого шполяни зможуть напряму пропонувати й обирати, на що саме витратити частину коштів міського бюджету. Тобто, при формуванні бюджету на наступний рік міська рада затверджує суму коштів на громадський бюджет, з якої потім будуть фінансуватися проекти, які виберуть люди шляхом голосування. Кожен шполянин вибере для себе, що для нього в пріоритеті: чи то озеленення парку чи створення притулку для тварин. Схожі бюджети участі поширені у багатьох країнах світу. В Україні цей механізм уже діє в деяких містах, зокрема у Сумах, Львові, Черкасах, Полтаві, Чернігові, Вінниці, Івано-Франківську, Запоріжжі та Чернівцях.
— Чи буде Ваша команда залучати кошти на розвиток громади з інших джерел окрім бюджету, наприклад бути спонсорами?
— Серед кандидатів в депутати «Об’єднання «САМОПОМІЧ» немає представників великого бізнесу, тому одразу скажу, що безпосередньо спонсарами чи донорами ми не будемо. Але серед нас є висококваліфіковані економісти, які можуть залучити кошти з іноземних донорів, шляхом написання та виграшу грантів на реалізацію важливих для людей проектів.
Спілкувалася Ольга МАЛЮК