Шпола-ювілярка: ТОП-10 досягнень міста

Минуло трохи більше двох років, як Шпола стала адміністративним центром об’єднаної територіальної громади та об’єднала навколо себе села Кримки, Скотареве, Іскрене, Георгієвку, Лебедин та Капустине. 2017 року 76,9 % шполян віддали перевагу команді ВО «Черкащани», обравши головою ОТГ Сергія Кравченко та 20 депутатів міської ради, які складають основну більшість міської ради. Напередодні дня міста Шпола «Шполяночка +» поспілкувалась із жителями громади та виокремила ТОП-10 основних досягнень, які помітні шполянам в роботі владної команди.

1. Ремонт доріг та асфальтування. За більш як два з половиною роки існування Шполянської ОТГ кожен житель побачив інтенсивне відновлення дорожнього покриття. Асфальт з’явився на багатьох вулицях, де його ніколи взагалі не було. Загалом, за два з половиною роки капітальними та поточними ремонтами охоплено понад 60% усіх доріг ОТГ на суму понад 58 млн грн.

 

 

2. Ремонти шкіл. Цьогоріч батьки та учні Шполянської громади на власні очі переконались, що влада створює всі умови для повноцінного навчання підростаючого покоління. Не була забута жодна школа як у самій Шполі, так і в селах громади. На ремонти шкіл протягом двох років витрачено понад 5 млн грн бюджетних коштів .

 

 

 

3. Відкрито Центр надання адміністративних послуг Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади (далі - ЦНАП) працює з 1 січня 2018 та є моделлю інтегрованого офісу, тобто працює за принципом «єдиного вікна». Найважливіша перевага ЦНАП - це ліквідація потреби звертань до різних адміністративних органів, розпорошених територіально та за різними прийомними годинами, також – це суттєве покращення якості послуг, оперативність їх надання, дотримання термінів надання послуг. Станом на сьогодні послугами Центру скористалось понад 13 тисяч жителів громади. Необхідні довідки отримали понад 21 тисяча осіб.

 

 

 

4. Ремонт тротуарів. Поруч зі створенням комфортних умов для водіїв міська влада не забуває і пішоходів. Із залученням підприємців та за бюджетний кошт у Шполі відремонтовано понад 8 тис м.кв тротуарів .

 

 

5. Благоустрій дитячого парку. Для найменших мешканців Шполянської ОТГ було здійснено комплексний благоустрій дитячого парку у центрі міста. Відновлено покриття доріжок, розважальних майданчиків. У різні пори року на постійній основі проводяться сезонні розважальні заходи та акції.

 

 

6. Ремонт водогону південно-східного масиву. Нова водопровідна магістраль дасть змогу забезпечити якісною питною водою мешканців вулиць— Грушевського, Івана Франка, частини вулиці Лебединської (майже 300 домоволодінь) . Вартість будівництва становить 1 млн 850 тисяч грн. При будівництві використовуються сучасні полімерні матеріали, які мають тривалий термін використання.

 

 

 

 

7. Молодіжна рада. Вперше в Україні в Шполянській ОТГ створено молодіжну раду як дієвий консультаційний орган для місцевого самворядування. Рада бере участь у розробці та реалізації молодіжної політики. Розробляє власні проекти та намагається впроваджувати їх у життя. 

 

 

 

8. Премія «Гордість Шполянської громади». Започатковано престижну премію для дітей і молоді, які проявили свої здібності, вміння, навички та знання на користь громаді. З моменту започаткування премії почесний статус «Гордість громади» отримали 1405 маленьких шполян.

 

 

 

9. Вуличне освітлення. Задля комфорту жителів Шполи та сіл, протягом останніх років комунальниками громади освітлено 22 вулиці на суму близько 1 млн грн.

 

 

 

10. Оглядовий кабінет для жінок у Шполянському ЦПСМД. На обладнання  нового кабінету долікарського огляду витрачено 180 тис. грн. За ці кошти проведено внутрішній капітальний ремонт двох кімнат, придбано меблі, сучасне медичне обладнання. Відтепер всі жінки Шполянської громади  та району зможуть пезперешкодно пройти  профілактичий огляд з метою раннього виявлення гінекологічних захворювань, передпухлинних та ракових захворювань жіночих статевих органів і молочної залози. З моменту створення було обстежено 1400 пацієнток.