Шполянка за бутерброд з маслом і ікрою заплатить 17 тис грн

Пенсіонерку зі Шполи притягнули до відповідальності за крадіжку продуктів з місцевого магазину. Жінку спіймали на крадіжці лососевої ікри та пачки масла, вартість яких склала трохи менше 300 гривень. Обвинувачена запевняла, що просто забулася про ці продукти. Однак, як повідомили в магазині, жінка не вперше "забувалася" заплатити за товар. Вироком суду їй призначено штраф, сума якого у 62 рази більше вартості вкраденого. Про інцидент, який стався наприкінці минулого року, стало відомо із вироку Шполянського районного суду. Текст вироку опублікували на ресурсі "Єдиний державний реєстр судових рішень", інформує Про все.

Як йдеться у матеріалах справи, 21-го грудня 2020 року обвинувачена перебуваючи в магазині "АТБ-маркет», переконавшись, що за нею ніхто не спостерігає, намагалася таємно викрасти майно, що належить магазину. Жінка взяла з полиці банку ікри та упаковку масла й сховала його до поліетиленового пакету, що знаходився у її руках. Вартість продуктів склала 272 гривні і 30 копійок. Після чого обвинувачена з вказаними товарами пройшла касову зону не оплативши товар, та попрямувала до виходу з магазину.

Вже поза касами жінку затримали охоронці магазину та викликали поліцію.

В судовому засіданні пенсіонерка заперечувала свою вину та повідомила, що інцидент стався через те, що на той момент була дуже знервованою.

- Обвинувачена свою вину не визнала та дала показання про те, що в той день вона хворіла, та відвідувала лікаря. Потім пішла до центру міста в аптеку «Подорожник», дізнатися вартість ліків. В цей час до неї зателефонувала дочка та повідомила, що хворіє на тяжку хворобу. Зазначила, що від почутої новини рознервувала та пішла в "АТБ", де взяла баночку ікри та пачку масла, які поклала до свого пакету. Потім пішла до каси, де простояла в черзі близько трьох хвилин. Відчувши погіршення стану здоров`я, запаморочення голови, відійшла від каси до столів, сподівалась на те, що їй викличуть швидку та дадуть води. В цей час до неї підійшов один з охоронників, а потім підійшов і інший, та запитали про вміст пакету, а потім завели її до кабінету директора магазину. Вона просила директора та охорону, щоб викликали їй швидку. Вони пропонували їй заплатити за товар, але вона повідомила, що загубила гроші. Після чого була викликана поліція. Через кілька днів обвинувачена приходила до АТБ та хотіла вибачитись перед директором, але охорона її не пустила, - зазначено в судовому документі.

Представники магазину та охоронники в суді повідомили, що жінці пропонували оплатити товар, щоб уладнати інцидент на місці. Однак та відмовлялася повідомити своє ім'я та зняти маску. Один з охоронників зауважив, що пенсіонерку вже підозрювали у крадіжках товару з цього ж магазину.

- Показаннями свідка, він працював старшим охоронцем в «АТБ - Маркет», точної години не пам`ятає, був грудень місяць 2020 року, він знаходився в кімнаті відеоспостереження, спостерігав за покупцями. Помітив як жінка, яка знаходилась в залі скоїла крадіжку ікри та масла. За декілька днів до цього жінка, яка була одягнена в той самий одяг, також скоїла крадіжку. Проте за тим фактом керівництво магазину до поліції не зверталося. Тому, побачивши обвинувачену вдруге, він за нею слідкував. Визначив жінку по одежі та ході. В залі знаходився ще один охоронець, з яким свідок спілкувався по радіозв`язку та якого повідомив, щоб той спостерігав за обвинуваченою. Пройшовши касову зону вона попрямувала до виходу. Помітивши крадіжку він вийшов з операторської та попрямував до виходу з магазину, щоб зупинити жінку. Вони з напарником запропонували обвинуваченій пройти до адміністрації магазину. Товар повернули до магазину. Обшуку її не проводили. Запропонували оплатити товар, проте обвинувачена повідомила, що не буде його купувати бо продукція дороговартісна, - йдеться в тексті вироку.

Адвокат пенсіонерки просив у суду виправдати її. Юрист зауважував, що його підзахисна у день події погано себе почувала. Звертав увагу, що продукти вона виклала самостійно, працівниками поліції такі не вилучались, протокол затримання відсутній, отже не доведено, що речі вилучені у неї. Також наголошував, що обвинувачена приміщення магазину не залишала. Просив постановити виправдовувальний вирок.

Утім суд критично оцінив доводи обвинуваченої та сторони захисту, зауваживши, що та свідомо не визнає своєї вини та намагається уникнути відповідальності.

У підсумку судом було ухвалено рішення визнати жінку винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15, ч.1 ст. 185 КК України, та призначити їй покарання за цією статтею у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткувавних мінімумів доходів громадян що становить - 17 000 гривень.

Сума штрафу, який пенсіонерка буде змушена сплатити у 62 рази перевищує вартість продуктів, які та збиралась привласнити.