13 аптек у Шполянській міській територіальній громаді беруть участь у програмі "Доступні ліки". Згідно з нею, пацієнти можуть отримати рецепт на препарати та взяти їх безплатно або з доплатою. Вартість ліків закладам відшкодовують через Національну службу здоров'я.
Про це повідомляє "Шполяночка+".
Отримати препарати від серцево-судинних захворювань, діабету, бронхіальної астми, епілепсії, розладів психіки, імуносупресивних препаратів можна в аптеках, які знаходяться за такими адресами: вул. Соборна, 1 (аптека № 29); вул. Соборна, 43 (аптека № 18); вул. Соборна, 12 (аптека № 6 «Подорожник»); вул. Соборна, 43А (аптека № 4); вул. Волонтерська, 4 (аптека № 9); вул. Соборна, 7 (аптека № 59); вул. Соборна, 21 (аптека № 33); вул. Соборна, 56 (аптека № 210); вул. Соборна, 12 (аптека № 116 ЦРА); вул. Лозуватська, 56 (аптека № 417); вул. Соборна, 4 (аптека № 6); вул. Європейська, 3 (аптека № 5 «Фармаленд»); вул. Соборна, 87 (аптека № 6 «Фармаленд»).
Інструкція проста: пацієнт приходить на прийом до лікаря, який надає первинну медичну допомогу, — лікаря загальної практики — сімейного лікаря (від 0 років), лікаря-педіатра (до 18 років) або лікаря-терапевта (від 18 років). Наявність укладеної з лікарем декларації не обов’язкова. На підставі оцінки стану здоров’я та медичних показань лікар, який надає первинну медичну допомогу, може скерувати пацієнта до лікаря-спеціаліста. Важливо розрізняти міжнародну непатентовану назву (це назва активного інгредієнта лікарського засобу або діюча речовина) та торговельну назву (це комерційна назва, яка присвоюється виробником лікарського засобу). Лікар виписує рецепт саме на міжнародну непатентовану назву (крім препаратів інсуліну), а пацієнт обирає самостійно, яку конкретну торговельну назву бажає отримати із наявних в аптеці у момент звернення.
Додатково: МОЗ спільно з НСЗУ та КМУ максимально спростили для пацієнтів можливість отримання препаратів за програмою «Доступні ліки» у період дії воєнного стану. Усі лікарські засоби по програмі «Доступні ліки», у тому числі й для лікування діабету, можна отримати в аптеках як за паперовим, так і за електронним рецептом. На час дії воєнного стану у випадку, якщо лікар не має технічної можливості виписати електронний рецепт, він виписує паперовий рецепт, з яким пацієнт так само звертається до аптечного закладу для отримання необхідних препаратів в рамках програми реімбурсації.