Шполянина, який хотів викрасти мотокосу, зловили «на гарячому»

Органом досудового розслідування встановлено, що 22-річний житель одного із сіл району, маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, діючи умисно, з корисливих мотивів, відчинив ключем, що знаходився в замку, вхідні двері і проник всередину будинку, що належить його знайомому. Звідки таємно намагався викрасти господарські інструменти потерпілого. Про це повідомляє начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури  Ольга Плетінь.

Після цього зловмисник не припинив свої протиправні дії та продовжуючи свій злочинний умисел, через незамкнені двері проник до приміщення літньої кухні на території зазначеного домоволодіння, звідки таємно намагався викрасти бензинову мотокосу. 

Свій злочинний намір чоловік не довів до кінця з причин, що не залежали від його волі, оскільки при спробі залишити територію вказаного домоволодіння з викраденим майном, був викритий власником та затриманий на місці вчинення злочину. 

Дії правопорушника кваліфіковано за ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України як незакінчений замах на таємне викрадення чужого майна (крадіжку), поєднаний з проникненням у приміщення.

З урахуванням ступеню тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до Кримінального кодексу України є тяжким злочином, особи винного, який раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, а також враховуючи щире каяття молодого злочинця, прокурор у судовому засіданні просив суд призначити зловмиснику покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки та звільнити при цьому обвинуваченого від відбування покарання з іспитовим строком в 1 рік. 

Суд підтримав зазначену позицію прокурора та, водночас, поклав на засудженого обов’язки періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти цей орган про зміну місця проживання, роботи або навчання, не виїжджати за межі України без погодження з органом пробації. 

При дотриманні зазначених обов’язків та за умови відсутності впродовж іспитового строку нових адміністративних чи кримінальних правопорушень, засудженого буде звільнено від відбування покарання. Водночас, у разі порушення зазначених  умов та вчинення нових правопорушень, зловмисник реально понесе призначене судом покарання та потрапить за грати на 3 роки.