ШПОЛЯНИ НІКОЛИ НЕ ЗАБУДУТЬ ЇХНІ ІМЕНА

Минулого понеділка в міському парку Слави біля пам’ятного знака загиблим воїнам-інтернаціоналістам відбувся мітинг з нагоди 27-ої річниці виведення радянських військ із Афганістану. У заході взяли участь представники влади, учасники бо-йових дій в Афганістані та громадськість міста.

Зі словами вдячності та поваги до воїнів-інтернаціоналістів звернулися голова районної ради Олександр Кузуб, міський голова Сергій Кравченко і голова районної спілки воїнів-інтернаціоналістів Сергій Міцкевич. У своїй промові Олександр Кузуб зазначив, що 187 представників Шполянщини брали участь у неоголошеній Афганській війні, п’ятеро з яких не повернулися додому.

Міський голова Сергій Кравченко закликав всіх присутніх схилити голови у скорботі за юнаками, які віддали своє життя у мирний для держави час: «Я переконаний, що шполяни ніколи не забудуть їхні імена. Їх завжди пам’ятатимуть нинішні та майбутні покоління, як доблесних, мужніх і героїчних воїнів».

Під час заходу присутні вшанували загиблих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання. Священник Української православної церкви Київського патріархату, настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці ієрей Роман Саломатін провів молебінь за убієнними учасниками бойових дій в Афганістані. А представники влади та небайдужі шполяни поклали вінки та квіти до пам’ятного знака загиблим воїнам-інтернаціоналістам та заспівали Державний гімн України.

Потім перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз, голова районної ради Олександр Кузуб та міський голова Сергій Кравченко разом з членами районної спілки ветеранів Афганістану відвідали парк на Мар’янівському масиві міста, де встановлено гранітну стелу на честь загиблих воїнів-інтернаціоналістів Шполянщини. Представники влади та спілки ветеранів Афганістану вшанували загиблих учасників бойових дій покладанням квітів і вінків до підніжжя стели.

Цього ж дня в районному будинку культури відбувся тематичний концерт, присвячений цій події. На урочистостях перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз та голова районнної спілки воїнів-афганців Сергій Міцкевич вручили воїнам, які виконували інтернаціональний обов’язок в Афганістані, відзнаку Президента України — ювілейну пам’ятну медаль «25 років виведення військ з Афганістану».

Піснями на військову тематику всіх присутніх в залі порадували працівники районного будинку культури.

Фото Віктора КРАВЧЕНКА.