Шполяни вітали Світлану Короненко, яка стала лауреатом Симоненківської премії-2017

11 січня у Черкаській обласній філармонії проходив літературно-мистецький вечір з нагоди 83-ї річниці від дня народження видатного українського поета Василя Симоненка. Учасники урочистостей вітали переможців конкурсу на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка 2017 року у двох номінаціях. Цю премію встановленої Черкаською обласною радою та Черкаською облдержадміністрацією за підтримки Національної спілки письменників України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка та Ліги українських меценатів з метою вшанування пам’яті поета-гуманіста Василя Симоненка.

Розпочалися теплі неформальні зустрічі представників творчої інтелігенції ще у фойє філармонії. На екрані, встановленому біля сцени присутнім продемонстрували фільм про Василя Симоненка. У вигляді театралізованої постановки учасники заходу поринули у світ Симоненкової поезії. Перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль привітав усіх із українським січнем — адже він знаменує і день народження великих українських поетів Василя Симоненка та Василя Стуса, і підписання Акту Злуки та ще ряд історичних пам’ятних дат. Голова конкурсної комісії Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка Володимир Поліщук повідомив, що в цьому році у конкурсі взяли участь двадцять чотири літератори з усієї України.

І ось настала урочиста мить — ведучі оголосили лауреатів премії 2017 року. Ними стали Олексій Бик з міста Полтава (учасник бойових дій в зоні АТО) у номінації «За кращу першу поетичну збірку» за збірку поезій «Вірші на руці» та Світлана Короненко з міста Київ у номінації «За кращий художній твір» за збірку поезій «Вірші з осені». Їм вручили дипломи лауреатів та сертифікати на отримання грошової премії.

Слід зазначити, що Світлана Короненко — дружина нашого видатного земляка, письменника Михайла Слабошпицького. Народилася вона 16 липня 1960 року в місті Фастові. Школяркою відвідувала літературну студію при редакції газети «Перемога», тоді ж надрукувала перші вірші й газетні нариси. Закінчила у 1985 році факультет журналістики (спеціалізація — радіо) Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка. На Українському радіо — з 1993 року. Від найпершого дня на радіо готує передачі про літературу, була одним із організаторів Всеукраїнського конкурсу радіоп’єс. Член Національної спілки письменників України, лауреат премій ім. Д. Нитченка та М. Коцюбинського «Тріумф».

Щиро вітали лауреатів 2017 року представники Шполянщини — голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб, екс-голова Шполянської райдержадміністрації (2005-2010 рр.) Олексій Пірогов, член Спілки письменників України Сергій Ткаченко, рідна сестра Михайла Слабошпицького Валентина Партасюк.

Нині все більше шполян знайомляться з новим виданням Михайла Федотовича «Протирання дзеркала», презентованого минулого року. важко не відмітии неперевершений талант видатного земляка-літератора та унікальні сторінки із власної біографії, пов’язаною з історією всієї України та, зокрема, української літератури. Багато спогадів пана Михайла стосуються і Шполянщини, де він народився та розпочинав трудову діяльність. Цікавою є згадка про таких неординарних людей, на жаль, нині покійних, як Григорій Куліш, Олексій Логвиненко, Володимир Кравченко, Анатолій Пипа та інших. Як повідомив сам письменник під час зустрічі зі шполянами, зараз він натхненно працює над продовженням цього непересічного твору, одним рядком ним названого: про те, чого ви не знайдете в історії української літератури. Без сумніву, творчий задум знову порадує прихильників його творчості, тож сподіватимемося на майбутні зустрічі з письменником у рідній Шполі.

Наталія СТОРЧАК