Щороку в третю неділю травня відповідно до Указу Президента України наша держава вшановує пам’ять жертв політичних репресій. Пам’ятні мітинги відбуваються у кожному місті України задля привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.
За роки правління тоталітарного режиму СРСР внаслідок кривавих політичних репресій загинули мільйони українців. А сьогодні Україна заново опинилася під прицілом агресії злочинного політичного режиму, який впроваджує Російська Федерація.
Більше 50 українських громадян опинилися в російських тюрмах за надуманими звинуваченнями і безпідставно утримуються в російських СІЗО. Частина з них вже отримали чималі тюремні терміни. Серед них — Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Микола Карп’юк, Станіслав Клих та інші.
Дії Росії були засуджені іноземними державами, міжнародними інституціями та відомими політичними і культурними діячами. На жаль, ці страшні події попереднього століття з роками не залишилися в минулому та не збереглися виключно у нашій пам’яті та історії. Навпаки — сьогодні вони набувають гострої актуальності і ставлять перед суспільством нові виклики. Відповідно їх відзначення та вшанування набуло для України ще важливішого значення.
Вшанування з нагоди пам’ятного дня пройшли 18 травня у Шполі, участь у яких взяли представники влади та громадськості. Мітинг відбувся біля пам’ятного знака «Жертвам політичних репресій», встановлений у 2016 році з ініціативи шполянина В’ячеслава Кишінька поряд із храпмом Рідздва Пресвятої Богородиці УПЦ КП. Ідею вдалося реалізувати завдяки збору коштів небайдужих земляків упродовж семи років.
Наталія ПОЛТАВЕЦЬ