Шполянка очолила обласну організацію ВГО «Союз українок»

28 квітня завершилася звітно-виборна конференція Черкаського відділу Всеукраїнської громадської організації «Союз українок», розпочата 17 березня. В ході конференції обрано керівний склад організації. Її головою стала Тетяна Миколаївна Ільченко, яка до цього обіймала посаду голови Шполянської районної громадської організації «Союз українок» з дня її створення — 15 липня 2006 року, перебуває в лавах ВГО «Союз українок» з 1998 року. Заступниками голови обрано Аллу Бучковську (яка до цього багато років очолювала обласний «Союз українок»), Людмилу Турську та Надію Козачук.

«Шполяночка+», як інші ЗМІ Шполянщини, від самого початку діяльності місцевого «Союзу українок» висвітлювала його роботу. Так, серед здобутків шполянських «союзянок» — популяризація серед учнівської молоді шкіл району конкурсу «Мій рідний край». Щороку наша молодь бере участь у ньому та здобуває призові місця, а найкращі наукові роботи друкуються у однойменному збірнику. Для отримання відзнак діти з учителями та батьками їздять до Львова, де «союзянки» організовують церемонію вручення дипломів.

Також «Союз українок» бере участь у всіх суспільно-важливих процесах і патріотичних заходах, захищає права жінок і дітей, проводить просвітницькі зустрічі в рамках «Школи лідерства». У попередні роки за сприяння організації діти району отримували безкоштовні путівки в оздоровчі заклади країни та зарубіжних країн.У 2008-2009 роках створили проект «Оберіг Шполянщини» — залучили майстрів і художників, місцеві ради до ідеї вишивки семиметрового рушника національної єдності із національними символами та символами населених пунктів. Експонат освячено у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП та знаходиться нині у сесійній залі міської ради. Також «союзянками» зібрано велику кількість музейних експонатів українського побуту та історії.

Ганна ШВЕЦЬ