Шполянка Ольга КИЛИМИСТА: «Головне, щоб поставлена мета не стала примарною мрією, а була досягнута!»

ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Передусім — бажання і воля

В житті кожного з нас рано чи пізно настає момент, коли ми починаємо замислюватися над своїми вчинками, життям, зрештою, над своїм здоров’ям. І зазвичай цей момент настає тоді, коли здоров’я наше, на жаль, вже втрачене, а медики безсиллі допомогти нам.

— Людина повинна сама заробляти собі здоров'я, — писав відомий американський дієтолог Поль Брегг після того, як відзначив своє 90-річчя, — купити його ніхто не зможе. Щоб бути здоровим, треба працювати.

Саме так вирішила шполянка Ольга Килимиста, яка проявила всю свою наполегливість та силу волі, щоб щодня здобувати над собою маленькі перемоги і почала створювати себе нову, загартовуючи свою волю, відкриваючи у собі нові можливості. І за ці майже півроку роботи над собою відчула в собі великі зміни. Ольга Віталіївна не просто оновила свою фізичну форму, а й змінила свій внутрішній світ.

Ольгу Віталіївну у нашому місті знають більшість шполян. Впродовж багатьох років вона сіє розумне, добре і вічне в маленькі серця учнів міської школи №2-ліцею, де працює вчителем молодших класів. Вона привітна, щира, відкрита до людей жінка, з якою приємно і цікаво спілкуватися на різні життєві теми. Для читачів нашої газети Ольга Килимиста поділилася тими змінами, які відбулися в її житті за останні п’ять місяців, і які Ольга Віталіївна називає своїм новим народженням.

Все починається з нашого мислення і настрою

— Ольго Віталіївно, що саме стало поштовхом до того, що Ви так ретельно взялися за власні зміни?

— У моєму житті настав момент, коли я задумалась про своє здоров’я. Зайва вага призводила до погіршення самопочуття, підвищеного тиску, були й інші проблеми зі здоров’ям. Тож якось за один день, а було це в середині листопада минулого року, я прийняла рішення кардинально змінити своє життя і подивитися на світ іншими очима. Я добре усвідомлювала, що шлях до здоров’я — це шлях, на якому не можна зупинятися, незважаючи на жодні фактори: поганий настрій чи погоду, а наполегливо йти до мети. Головне, щоб мета привести себе в здорову форму стала не примарною мрією, а була обов’язково досягнута. Тож найперше, що потрібно було зробити, — змінити своє мислення. Адже більшість наших недуг походить від неправильного способу мислення і кожна думка має магнетичну властивість. Вона буквально притягує те, що постійно крутиться у людини в голові.

Лише дотримуючись комплексного підходу, можна змінити себе

— Це — як основа, але ж емоції, рівень енергетики, навіть зосередження лише на здоровому харчуванні без фізичних навантажень на організм не дають повного зцілення... Більшість хворіють тільки тому, що ведуть пасивний спосіб життя. І це позначається на самопочутті.

— Так, це все взаємопов’язане. І тоді я добре розуміла, що самій мені не впоратися з цим, адже кілька таких спроб змінити все я робила і раніше, але тоді мені нічого не вдавалося. Я зосереджувалась лише на зміні свого раціону харчування. А мені потрібно було підібрати ще й правильну програму фізичних навантажень. Тому я вирішила звернутися по допомогу до спортивного залу «Спорт +». Тренер Олександр Чорногал, якому я довірила всі свої проблеми, дав мені зрозуміти, що лише дотримуючись комплексного підходу, можна змінити себе і бути по-справжньому здоровою людиною, повною сил для того, щоб іти вперед, назустріч своїм найпотаємнішим бажаннням.

І вже з перших занять я зрозуміла, що наш організм живе за певними життєвими законами, порушення яких призводить до захворювань. І для того, щоб бути здоровою людиною, потрібно вести правильний спосіб життя, який включає в себе і позитивне налаштування, і здорове харчування, і фізичні навантаження.

Коли людина чогось дуже бажає, то увесь Всесвіт допомагає їй

— Але ж, мабуть, не все Вам вдавалося одразу? Не було якихось внутрішніх комплексів, які б перешкоджали йти до мети?

— Я приїжджала на тренування щодня, мала лише один вихідний — неділю. Хоча причин для того, щоб пропустити заняття, було безліч. Але я переконалася, що для людини, яка чогось дуже бажає, обставини складаються так, щоб допомогти їй йти до своєї мрії і здійснити її.

І навіть у найбільш непередбачуваних обставинах все поверталося на мою користь. З перших тренувань я помітила, що регулярні заняття формують в мені позитивне і радісне ставлення до життя. Приємно було відчувати себе сильною людиною, а не безвільною істотою. А перші успіхи додавали ще більшої впевненості і наполегливості. Емоції і почуття дуже суттєво впливають на здоров'я нашого організму. Позитивні — надають позитивний вплив, негативні — призводять до хвороб. Я помітила, що в мені почали зникати такі емоції, як образи, страх. Я пробачила всім, хто колись завдавав мені якихось неприємностей. Помітила, що зовсім по-іншому почала реагувати на різні неприємні ситуації. Раніше «запалювалась, як сірник», нині ж почала бачити в кожній із проблем лише щось позитивне, отримувати для себе якийсь досвід, урок.

В мене ніби крила виросли за спиною. Хотілося робити всім лише добро, допомагати, підтримувати, хотілося посміхатися і радіти життю, хотілося жити тут і зараз. Я почала помічати все, що навколо, зупиняти мить і радіти кожній хвилині. А ще — мені дуже захотілося яскравих кольорів...

Здорове харчування — 80% успіху

— Ваша робота над собою триває. А що входить до цієї програми?

— Як уже зазначалося вище, це комплекс заходів. Мій тренер розробив для мене програму тренувань, режим харчування, куди увійшов і вітамінний комплекс. Кардіотренування на тренажерах поєднуються з вітамінними препаратами, які підтримують роботу серця, живлять і зміцнюють серцеві м’язи.

І головною складовою, яка дає 80% успіху, є здорове харчування. Дехто вважає, що при цьому неодмінною умовою є позбавлення себе всіх тих продуктів, які людина любить. Але це не так. Перейти на здорове харчування може кожен. Все, що потрібно — це внести деякі зміни до свого раціону і поступово відмовлятися від їжі, яка шкодить здоров’ю. Зміни я відчула одразу — з’явилося більше енергії, гарне самопочуття, стабілізувався настрій. Головне також забезпечити свій організм достатньою для нього кількістю води. Дехто п’є воду тільки тоді, коли відчуває спрагу, в той час як організму необхідно значно більше вологи. Не менше 2—2,5 літрів щодня, в залежності від маси тіла людини. Вода допомагає очистити органи від відходів і токсинів. Та ми іноді, відчуваючи втому, низьку енергію, головні болі, навіть не підозрюємо, що наш організм щодня страждає від зневоднення.

Відмовитись від великих порцій, жирної, смаженої їжі, солодощів і т.д., віддаючи перевагу овочам, фруктам, теж можна. Головне налаштувати себе.

Мої перші успіхи — це наша спільна перемога

— Мабуть, без підтримки рідних, Ви б не досягли таких успіхів. Як вони поставилися до Вашого нового життя?

— Я маю велику родину. В будинку, де мешкаю зі своїм чоловіком Миколою Миколайовичем, проживає моя 86-річна мама — Валентина Михайлівна, син Михайло з дружиною Світланою, та двоє моїх любих онучаток — Іринка та Ромчик. Але мені дуже пощастило з моїми рідними. Бо вони не просто підтримували, а всіляко допомагали мені йти до поставленої мети. Для них це теж був досвід. Адже мої рідні також пересвідчилися, що коли ставиш собі ціль, то одразу потрібно робити перші кроки до її реалізації. І коли через п’ять місяців стрілка вагів показала мінус 25, коли нормалізувався мій тиск, і увесь цей час я не брала до рук тонометра, бо почувалась просто чудово, то це була наша спільна перемога: моя, мого тренера, моєї родини і моїх колег із спортзалу.

Шкода, що я не усвідомила це раніше, але добре, що пізнала це зараз!

— Ваші друзі чи колеги, спостерігаючи такі суттєві зміни, які відбувалися у Вашій зовнішності та у Вашому світосприйнятті, не наслідували Вашому прикладу?

— Серед моїх колег і друзів я знайшла однодумців, і тепер ми разом проводимо час у спортзалі. Це робота над собою, і всі, хто включається в неї, розуміє, що це наполеглива праця, але звертати з цієї дороги не можна в жодному разі. У нашому спортзалі є великий плакат із життєствердним слоганом «Створи себе». Це девіз всіх, хто вирішив змінити себе, обравши здоровий спосіб життя. І щоразу, коли я заходжу до залу, він нагадує мені про те, що я на правильному шляху. Шкода, що я не усвідомила це раніше, але добре, що пізнала це зараз!

Лариса БАЧИНСЬКА.