Шполянщина найкраще впоралася з моделюванням громад-об’єднавців

Як повідомляє офіційний сайт Черкаської облдержадміністрації, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко відзначив, що на Шполянщині найкраще впора­лися з моделюванням майбутніх об’єднань громад. Відповідний проект презентували на всеогляд на зустрічі керівництва області із сільськими головами й активом району. По кожній громаді вже прорахували, що вона матиме, об’єднавшись.

— Наприклад, Шполянська об’єднана тергромада отримає більше восьми мільйонів гри­вень ПДФО, а на управлінському апараті економитиме майже тре­тину мільйона, — розповів голова Шполянської районної державної адміністрації Володимир По­тапенко. — Ми вже побували в кожному населеному пункті, все роз’яснили людям і дійшли до спільного знаменника.

— Я «за» об'єднання гро­мад однозначно, — зауважує сільський голова Василькова Іван Дубина. — Ми зараз тільки називаємося органами місцевого самоврядування, а потрібних повноважень не маємо. Усе нам спускають, як правило, «згори». Навіть своєю зем­лею розпоряджатися не мо­жемо. А так не повинно бути. Завдяки цій реформі якраз і матимемо те, чого стільки прагнули. Звісно, буде й нова відповідальність. Але ж по-іншому бути й не може.

Ця реформа вже років із п'ятнадцять, як на часі в Україні. Так вважає депу­тат районної ради Олексій Пірогов. Каже: не треба її боятися, краще ретельно готува­тися. Якщо зараз не проведе­мо низку реформ, зокрема й адміністративну, то ризикуємо втратити нашу країну. Є люди й у нас, які досі шукають різні відмовки, противляться цьому. Але треба врешті ліквідувати в себе в головах радянську си­стему життя. Громади мають працювати на себе й думати за себе.

Нинішній перспективний план об'єднання тергромад, за словами очільника області, — це їхнє глобальне опитуван­ня. На зустрічах у районах Юрій Ткаченко закликає актив фор­мувати пропозиції, як провести цю реформу найефективніше. Слушні зауваження з області спрямовуватимуть до Кабміну та Верховної Ради України.

— У нас є кілька районів, які нині чинять, на мою думку, необґрунтований супротив, — зауважує голова Черкаської ОДА. — Бо є зацікавлені осо­би, які налаштовують місцевих жителів, до пуття не роз’яснюючи їм суті реформи... Разом із новими повноважен­нями та зміщенням центрів ухвалення рішень громади повинні отримати і достатній фінансовий ресурс. На цьо­му під час нещодавньої Ради регіонального розвитку вкотре наголосив Президент України Петро Порошенко. Центр не буде більше вирішувати локальні проблеми та диктува­ти територіям, як саме вони повинні розвиватись.