Шполянщина постраждала від негоди

   Минулої п’ятниці погодні сюрпризи завдали значну кількість неприємних збитків на території всього Шполянського району.

   Як повідомляють у Шполянському районному відділі УДСНС в Черкаській області, внаслідок несприятливих погодних умов 28 липня в 4-х населених пунктах району сталося повалення дерев, опор електромереж, пориви ліній електропередач, зірвано покрівлі та побито градом дахи приватних будинків.

   Для ліквідації наслідків негоди особовий склад Шполянського РВ управлiння ДСНС було піднято за сигналом «Збір — аварiя». До населених пунктів, що постраждали від негоди, були направленi мобільні групи. Загалом на мiсцях надзвичайних подiй працювали 4 одиницi техніки та 33 рятiвника.

    У Шполі, по вулицi Івана Гончара, 23-м особовим складом чергового караулу 17-ї ДПРЧ, спільно з комунальними службами, аби запобiгти пiдтоплення пiд’їзду 5-ти поверхового житлового будинку, — були виконанi роботи щодо ремонту водовідвідної труби.

   На вулицi Олександра Кондратюка на пiдтопленiй дiлянцi виконувались роботи щодо відновлення руху автомобілів. На підтопленій ділянці 80 км автошляху «Золотоноша-Умань» особовим складом чергового караулу 17-ї ДПРЧ виконувались роботи щодо відновлення руху автомобілів. Тут також з води були витягнутi три автомобiлi. У селi Сердегівка рятувальники чергового караулу 17-ї ДПРЧ розпиляли та прибрали п’ять дерев, які внаслідок дощу та сильного вітру впали на дорогу та перекрили рух транспорту. У Шполi, на перехресті вулиць Старицького та Торгової, особовим складом мiсцевоi пожежно-рятувальноi частини за допомогою насосноi технiки було відкачено воду з перехрестя вулиці та територiї затоплених п’яти приватних домоволодінь.

В Антонівці від блискавки загинула людина

   Загалом в Україні через погодні умови пошкоджено покрівлі 108 житлових будинків та двох шкіл, повідомляє повідомляє прес-служба ДСНС. Зокрема, у повідомленні йдеться: «У Черкаській області, у Шполянському районі в с. Антонівка, на пасовищі була уражена блискавкою місцева жителька, яка загинула на місці події. У селі Лип’янка пошкоджено шиферні та металеві покрівлі 27 житлових будинків, торговельному закладі РайСТ та частини зернотоку ТОВ «Трайгон-Фармінг-Харків», повалено 5 електроопор. У м. Шпола підтоплено 5 присадибних ділянок, через захаращення дренажних стоків підтоплено дорожнє полотно на автодорозі Золотоноша-Умань та повалено 5 дерев».

 Дахи домоволодінь пробило градом

    У результаті здійсненої поїздки кореспондентів «Шполяночки+» до Товмача та Кавунівки наступного дня після вирування негоди, вдалося пересвідчитися у нанесенні численних матеріальних збитків власникам домоволодінь.

   — Під час дощу з градом, розміром з гусяче яйце, і сторони Товмача гуло, ніби десять поїздів їде, — каже жителька Кавунівки, в обійсті якої дахи будинку та повітки всуціль попробивало градом. — Побило і городину, будинки забруднені багнюкою доверху, бо град вагою до 150 г зі швидкістю бився об землю, створюючи шалені болотні бризки.

   Цього дня селяни масово лагодили покрівлі своїх будинків, рятуючи їх від великої кількості дірок. Пошкодив град і дахи Кавунівського клубу та сільської ради. Відтепер доведеться шукати ресурс для компенсування пошкоджень.

Юрій ГЛАДЕНКО