Шполянщина стала чистішою

Всеукраїнський День довкілля, який проходив на Шполянщині 24—25 квітня, підтримала значна частина представників місцевих громад. Працівники бюджетних установ, приватні підприємці, фермери, керівники підприємств, активісти громадсько-політичних рухів активно проявили себе у спільній толоці заради очищення рідного краю від сміття.

Так, трудові колективи добре попрацювали на територіях біля недобудованого будинку культури, на стадіоні «Колос», біля адмінприміщень. У суботу вихідним днем заради чистого довкілля пожертвували як у місті, так і в багатьох селах. Щоб пересвідчитися на власні очі, наскільки якісними були зусилля жителів району, голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко здійснив поїздки майже в усі населені пункти району, то того ж і сам взяв участь у наведенні благоустрою території біля в’їзду в район з боку Черкас, де трудилися працівники райдержадміністрації. В результаті розчищено від порослі придорожні смуги, зібрано і вивезено сміття біля криниці, побудовано місце для відпочинку з накриттям. З придбанням матеріалів їм допомогли приватні підприємці Олександр Власенко, Павло Мальчик, Володимир Пасєка та Олександр Степовий.

І хоча проїхавшись територією району, Володимир Потапенко залишився задоволеним результатами праці шполян, все ж деякі господарі не встигли порадувати районного керівника — закріплені за ними території залишаються досі не прибраними.

— Найбільше тих, хто ігнорує заклики зробити Шполянщину чистою, — серед господарів-одноосібників, — констатує на місці Володимир Миколайович. — Чомусь вони вважають, що це не їхня турбота.

Так, по дорозі в бік Лозуватки переважно розчищені посадкові смуги і узбіччя, дерева побілені, радує око весняний килим зеленої трави. Приємний краєвид завдячує зусиллям ТОВ «Маяк-Агро» та СТОВ «Першотравневе» Групи компаній «ЛНЗ», СПОП «Відродження» та ТОВ «Агро-Шанс».

Дорога, котра веде зі Шполи до Києва, теж не залишилася без уваги. Тут у День довкілля завзято прибирали активісти районної партійної організації «Народний фронт», зокрема, депутати районної та міської рад Олександр Орлов, Тетяна Ільченко, Сергій Кисленко, Володимир Волошенюк і Дмитро Тищенко. Набридле стихійне сміттєзвалище біля занедбаного напівзруйнованого хімскладу зникло після проведеної акції «фронтовиків». Голова райдержадміністрації подякував активістам за підтримку загальної толоки.

А далі стан справ дещо не відповідали очікуванням голови району. Керівництво ЗАТ ім. Шевченка с.Терешки залишає поки що на потім свою чималу ділянку вздовж траси на Київ. Інша справа — Сердегівка. Зі співпраці громади, сільського голови Людмили Зеленько та керівника місцевого сільськогосподарського підприємства СТОВ «Отава» Андрія Скрипника можна брати багатьом приклад. Територія зразково приведена до порядку.

— Там де працює Група компаній «ЛНЗ», — там панує порядок, — зауважив Володимир Потапенко, проїжджаючи через польовий шлях із Сердегівки до Буртів.

Тут навіть дорога через ліс прибрана і акуратно розчищена. У Буртах безпосередньо відчутні плоди праці тутешніх мешканців. Керівник СТОВ «Україна» Сергій Бовсун суттєво допоміг з упорядкуванням цвинтаря, вирізкою порослі вздовж доріг, побілкою зайнялися з наступного тижня.

У Надточаївці саме вирували роботи на чолі з молодим сільським головою Миколою Шевченком. Напередодні місцевий підприємець Юрій Савіовський за власні кошти встановив бетонну декоративну огорожу навколо храму, а також учнівсько-педагогічним колективом пофарбовано Обеліск Слави. Тож мальовнича Надточаївка засяяла чистотою. Яскравими квітами та побілкою закрасувалися території у Станіславчику, Матусові, Сигнаївці.

— Сумлінно поставилися до благородної мети підприємці Пастернак, Дядя, Крикун, — відзначає голова райдержадміністрації, минаючи дорогу до Черкас, вздовж якої відмічається належно проведена робота. В результатах великого очищення у селах південної сторони пан Потапенко пересвідчувався вже близько до вечора, але й там залишився переважно задоволеним від побаченого в Лип’янці, Нечаєвому, Масловому. А невеличкий Веселий Кут можна протиставляти багатьом селам української глибинки.

День довкілля на Шполянщині не обмежився однією акцією. В ці дні продовжуються роботи з боротьби зі сміттям та поросллю, тож гасло «Зробимо Україною чистою!» не зникатиме з пріоритетів нашої громади.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).