Шполянщина відзначила День Незалежності

Вшанування воїнів АТО
З вітаннями з нагоди свята до присутніх в кіноконцертній залі «Космос» звернулися керівники району ― голова райдержадміністрації Володимир Потапенко та голова районної ради Іван Скорик.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у війні: Олександра Кондратюка зі Шполи, Сергія Лифаря з Матусова та Андрія Тихолоза з с. Веселий Кут. Вручено нагороди сім’ям цих загиблих воїнів.

Медаллю «За відданість народу України» нагороджено: Олега Слободяника, Сергія Коваля, Сергія Панасенка, Олега Вихренка, Олександра Міцкевича, Олександра Шпицю, Андрія Кулинича, Ігоря Ворожбицького, Олега Геращенка, Сергія Педченка,Тараса Дашка, Едуарда Тимчака, Андрія Собєннікова, Андрія Гончаренка, Ігоря Сімона, Олега Даниленка.

Вдячність за сприяння і допомогу щодо вшанування цих людей винесено голові районної громадської організації воїнів АТО Віктору Савчуку.

Голова спілки ветеранів Афганістану Сергій Міцкевич також привітав зі святом своїх побратимів та усіх присутніх, відзначивши медалями «Військова доблесть» Сергія Кувіту, Сергія Нора та Сергія Васильченка.

Лауреати районних премій 2015 року
Впродовж кількох років вже стало доброю традицією на урочистостях з нагоди свята Дня Незалежності відзначати районними преміями імені Івана Гончара та імені братів Коломійченків кращих людей Шполянщини, які зберігають та розвивають культурні надбання українського народу, за вагомі досягнення у професійній та творчій діяльності в галузі культури та освіти, охорони здоров’я. Нинішнього року лауреатами районної премії імені Івана Гончара стали вчитель трудового навчання міської школи №2-ліцею Алла Джавага та дитячий вокальний ансамбль Сигнаївського СБК «Сини Гая» (керівник Олександр Лоцман).

Премію імені братів Коломійченків нинішнього року отримали колективи терапевтичного відділення Шполянської ЦРЛ (завідувач Василь Соколовський) та ФАПу с.Топильна Центру первинної медико-санітарної допомоги (завідувачка Світлана Соколовська).

Почесні грамоти РДА за активну життєву позицію та любов до рідного краю вручено уродженцю с. Соболівка Йосипу Маслюку, який ініціював і за власні кошти організував у своєму селі встановлення погруддя Тараса Шевченка. Почесними грамотами управління сім’ї, молоді та спорту ОДА за активну життєву позицію, патріотизм, волонтерську діяльність відзначено методиста Шполянського РБК Дарію Меркотан, методиста районного відділу освіти Вікторію Чорновольську та учителя історії міської школи №2-ліцею Олександра Гончара.

Концертну програму з нових і нині популярних пісень патріотичного спрямування, виступів танцювальних колективів району представили присутнім працівники культури району.

Мітинг біля пам’ятника Тарасу Шевченку
Святкування 24 серпня розпочалось з молитви за Україну в церкві Різдва Пресвятої Богородиці Української православної церкви Київського патріархату. Літургію проводили ієреї Олександр Шпак та Роман Саломатін.

А біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся урочистий мітинг, в якому взяли участь керівники району та міста, представники громадських та політичних об’єднань району, громадськість.
Перед присутніми виступили голови райдержадміністрації Володимир Потапенко та районної ради Іван Скорик, голова громадської ради при Шполянській райдержадміністрації та член ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Сергій Осаула, вчитель історії міської школи №2-ліцею Олександр Гончар.
До підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку лягли квіти та вінки.

Патріотична акція, зініційована ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

Патріотична акція, яку зініціювали і провели члени районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ», стала справжньою окрасою заходів цього дня.
Під оркестрові марші 21-метровий жовто-блакитний прапор ― символ Незалежності нашої держави ― пронесли від пам’ятника Тарасу Шевченку до площі Героїв Майдану представники об’єднання, до яких долучались всі, хто бажав підтримати цю акцію. Керівники району, всі учасники акції під час ходи вшановували пам’ять загиблих героїв біля пам’ятного стенду, встановленого при вході на меблеву фабрику, загиблих під час Другої світової війни в парку Слави.

На площі біля пам’ятної стели Героям Небесної сотні за участі священиків церкви Різдва Пресвятої Богородиці проведено панахиду за героями Небесної сотні. Вшановано пам’ять загиблих за нашу свободу та незалежність покладанням квітів та вінків до пам’ятного знаку.

«Ще не вмерли України ні слава, ні воля...» ― так велично і святково завершились національним гімном у виконанні присутніх на площі вранішні урочистості з нагоди свята.
А продовжились вони вже ввечері. Колективи районного будинку культури порадували шполян святковою концертною програмою. На районному стадіоні цього дня було проведено чемпіонат району з футболу.

Лариса БАЧИНСЬКА.
Фото Віктора КРАВЧЕНКА.

Святкові заходи, присвячені Дню Державного прапора та Дню Незалежності розпочалися ще у п’ятницю, 21 серпня. Цього року вони скрізь проходили стримано, без зайвого пафосу і в основному були присвячені вшануванню воїнів , які захищали і нині захищають нашу країну від російсько-терористичної агресії.