Штраф за «неправильний» одяг

В Україні за носіння військової форми без дозволу хочуть штрафувати. Таким чином планують підвищити рівень поваги до захисників України.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, згідно з яким в Україні повинна бути введена і посилена відповідальність за незаконні дії щодо державних нагород, незаконне носіння військової форми одягу і наругу над місцем поховання захисника суверенітету і територіальної цілісності України.

У тому випадку, якщо законопроект № 9217 буде прийнятий, зміни будуть внесені до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.

Автором проекту стали нардепи, серед яких керівник комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і людей з інвалідністю. Вони впевнені, що таким чином вдасться підвищити рівень поваги до захисників України.

Також законопроектом пропонується за осквернення могил або руйнування пам’ятника захисникам невідомого солдата, пам’ятників, споруджених в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни , жертв нацистських переслідувань, воїнів-інтернаціоналістів та миротворців, а також осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, учасників Революції Гідності, борців за незалежність України у XX столітті — карати обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Крім того, планується встановити розмір штрафу за незаконне носіння військової форми, виходячи із загальної вартості такого військового одягу. Так, якщо собівартість пошиття костюма військовослужбовців ЗСУ становить три тисячі гривень, то, згідно з новим законопроектом, розмір штрафу за незаконне носіння військової форми військовослужбовців ЗСУ особами, які не мають на те права, не може бути нижче собівартості такої військової форми.