«СИЛОЮ ДУМКИ ЗУПИНИМО ВІЙНУ!» У Шполі побувала відома волонтерка Катерина ВАЛЕВСЬКА з громадською акцією «Велика українська хода».

Близько обідньої пори 11 серпня центр Шполи убрався у національні кольори. Синьо-жовті, жовто-блакитні, червоно-чорні прапори з численними написами прикрасили дерева, алеї, сквер Небесної Сотні та велику частину площі Героїв Майдану. Коли допитливі перехожі почали зупинятися біля цього неймовірно зворушливого місця, їх зустрічала чарівна посмішка жінки-гості у військовому одязі. Учасник Революції Гідності, волонтер, боєць батальйону «Айдар» (позивний «Чарівниця»), родом зі столиці Катерина Валевська розповідає всім зацікавленим, у чому полягає патріотична акція.

«Велика Українська Хода» почалася ще з часів Майдану у Києві. Її метою стало вшанування пам`яті жертв Революції гідності та АТО, пронесення через всю Україну духу патріотизму.

Організатори йшли від міста до міста, від села до села, приєднуючи українські прапори заради миру та перемоги нашої держави. До цих прапорів приєднався і прапор з надписом «Шпола», де всі бажаючі залишали свої написи і побажання нашим захисникам і рідній Україні.

Головний організатор і сподвижник акції Катерина Валевська вже два роки подорожує автостопом містами нашої держави, в яких поповнює свою колекцію прапорів на знак єдності і зміцнення України. Шполянський прапор став 184-м у ній. Протяжність зв’язаних між собою всіх прапорів — 260 метрів.

— Жодна втома не зупинить мене, — розповідає пані Катерина. — До цього ланцюга додасться останній прапор у День Перемоги над окупантом. А поки всі ми, кому не байдужа доля України, пишемо на своїх стягах всі слова, пов’язані з добром, щастям, радістю і процвітанням. Всі ці емоції зливаються щодня в єдине ціле і линуть до самого Бога. Як тисячі ліхтариків зіллються воєдино і засяє сонце правди! Отак силою думки, мрії і побажання ми разом зупинимо війну і поселимо навіки мир на своїй землі — у своїй хаті свою правду, і силу, і волю…

Цікаво, що Катерина Валевська у минулому — професійна танцівниця і артистка, вчителька російської мови і літератури, все життя не володіла українською. А вивчила її після Майдану і досконало спілкується нею нині.

— Моя робота має великі результати. Бачте, он молоді люди вже фотографуються біля прапорів, поширять світлини в соцмережах, акція житиме і триватиме й надалі. З кожного населеного пункту я везу все новий багаж позитивної енергетики, яка допоможе захиститися всім нам від лихоліття.

До написів-побажань долучилися і працівники міської ради — міський голова Сергій Кравченко та секретар Олег Денисенко, а також небайдужі шполяни — волонтер Сергій Кепша, учасники АТО Сергій Коваль та Руслан Смирнов, директор центральної районної бібліотеки Наталія Мазур та завідувач сектора інформаційного забезпечення райдержадміністрації Наталія Карплевська та інші.

Тож наближаємо перемогу силою думки і молитви!

Наталія СТОРЧАК (фото автора).