ПЕРЕХІД НА АЛЬТЕРНАТИВНІ ВИДИ ОПАЛЕННЯ
Комплекс приміщень, у яких знаходиться Станіславчицька сільська рада, бібліотека та відділення зв’язку, потерпав у попередні опалювальні сезони від низької температури. Працівникам було некомфортно в зимовий час виконувати свої обов’язки. До того ж витрати на енергоносії були значними. З лютого поточного року ситуацію змінило нововведення альтернативного виду опалення, і в робочих кімнатах стало тепло та затишно. Про це розповів «Шполяночці+» сільський голова Станіславчика Іван БАКУМЕНКО.
— Раніше ми використовували газовий та твердопаливний котли: вночі підтримував температуру газовий котел, а вдень — твердопаливний. Однак потрібної температури не досягали, доводилося вмикати додатково електрообігрівачі, а коштів на газ, дрова та вугілля в сезон витрачали до 50 тис. грн., — розповідає Іван Дмитрович. — Минулого сезону ми відмовилися від послуг газового котла, адже нові вимоги газового господарства потребували значних коштів у реконструкцію приміщення та нову технічну документацію на газове обладнання. Відмова від газу дозволила зекономити кошти, які ми витратили на заміну 10-ти вікон на склопакети у приміщеннях комплексу. Цієї ж зими стала очевидною необхідність заміни твердопаливного котла, потужність якого не дозволяла досягати бажаної температури в приміщеннях, особливо під час сильних морозів. Це питання ми порушили перед нашими соціальними партнерами із Групи компаній «ЛНЗ», аргументували аналізом витрат та тепловіддачі. І дуже вдячний їм за таке оперативне реагування — всього за тиждень вже був придбаний і установлений новий газогенераторний котел вітчизняного виробництва «Еко Файєр» вартістю 25 тис. грн., який введено в експлуатацію 2 лютого.
— Які вигоди тепер маєте від нового котла?
— Вигоди суттєві: 70% економії! Економії часу і дров — одне завантаження триває 12—13 годин. А головне — у приміщеннях тримається відтепер температура 19—20°С, навіть вікна довелося відкривати, бо жарко вже видалося (сміється). До того ж дрова вкидаємо до 30 см в діаметрі і довжиною до 45 см, тобто майже їх не ріжемо, цілими так і завантажуємо. А це — економія на бензині та мастилі для пилки, зарплаті найманому працівникові. Вважаю нині таке придбання справжньою знахідкою.
— На що в першу чергу плануєте спрямувати зекономлені кошти?
— Завдяки фінансовій допомозі з боку Групи компаній «ЛНЗ» у придбанні і встановленні нового котла, тепер ми можемо за 25 тис. грн. з сільського бюджету, які мали бути витрачені на котел, замінити вікна у фельдшерсько-акушерському пункті. Думатимемо над введенням альтеративного виду опалення і в сільській школі, яка давно цього потребує. Сподіваємось на підтримку з боку відділу освіти в цьому задумі.
Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).