Сільського голову засуджено за систематичні порушення законодавства

За результатами проведення досудового розслідування прокуратурою району 27 червня 2014 року направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно колишнього голови одного із сіл Шполянського району, якому 19 червня 2014 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 291, ч. 1 ст. 366 КК України. Під час досудового та судового слідства, встановлено, що посадовець у період з грудня 2006 року по вересень 2013 року систематично підробляв рішення сесії сільської ради щодо його преміювання і надання допомоги на вирішення соціально-побутових потреб та в подальшому надавав їх до бухгалтерії, в результаті чого незаконно отримав бюджетні кошти на загальну суму майже 24 тис. грн.

Вироком Шполянського ра- йонного суду Черкаської об-ласті від 28 липня 2014 року колишнього голову сільради визнано винним та засуджено за складання, видачу завідомо неправдивих документів та привласнення чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем. У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні вищевказаних кримінальних правопорушень визнав повністю.

Суд погодився з позицією державного обвинувача та призначив засудженому покарання у вигляді двох років позбавлення волі з іспитовим строком тривалістю в один рік, а також позбавив його права обіймати керівні посади терміном на один рік.

Сергій КРАВЧЕНКО,
прокурор Шполянського району